Zombi Sperm Apokalipsinde Hayatta Kalmak

Mertaşk Kahraman 28.09.2016

Kadınlar günlük hayatta başlarına gelen tanışma girişimlerini anlatıyor.

Biz erkekler kadınları çok seviyoruz. Onlarla tanışıp yakınlaşmak istiyoruz ve bunu sınır tanımadan yapıyoruz. Otobüs duraklarında, marketlerde, yolda yürürken, yani aklınıza gelebilecek her yerde. Kadınlar istisnasız her gün bir "tanışma girişimine" maruz kalıyorlar. Bu girişimlerin bazıları şirin ve naif olabilirken bazıları daha saldırgan ve taciz eder boyutlara ulaşıyor. Taciz eder boyut dediğim direkt fiziksel taciz, bildiğin elliyor adam!

Bu tacizler artık günlük hayatlarının bir parçası haline gelmiş. Yukarıda alıntıladığım tweet güzel bir tespit olsa da erkeklerin bu tutumu sadece Türkiye'ye özgü bir durum değil. Bu yüzden bu olayların birkaçını derlemeye karar verdiğimde hem Türkiye'den hem de başka ülkelerden kadınlarla konuştum. Konuştuğum herkesin anlatacak birden fazla hikayesi vardı. Tabii bunlar sadece o an hatırlayabildikleri.

Büşra

Bizim yurdun bir arka tarafı var, bu camiye doğru bakan taraf. Her akşam, hemen hemen aynı saatlerde, aynı camın önüne bir tane adam gelip pantolonunu indirerek mastürbasyon yapmaya başlıyor ve gözümüze bakıyor resmen adam, gördüğümüzden emin bir şekilde yapıyor yani. Biz kaç defa bunu şikayet ettik etrafımızdaki insanlara. Hatta polisi aradık ama daha sonra polisin kendisi benim arkadaşıma mesaj attı. "Nasılsın?" falan diye daha kişisel mesajlar. Yani biz "Adamı mı buldular? Bir haber mi verecek?" falan diye merak ederken polis kendisi kıza yazıldı. O adamı da bulmadılar.

Bazı kadınlar kendilerinin de erkekler kadar, hatta daha fazla cinsel arzuya sahip olduğunu iddia ediyorlar. Bunu kanıtlayamam ancak erkeklerin cinsel dürtüleri daha fazla da diyemem. Bence iki cinsiyet de aynı oranlarda sevişmeyi istiyor. Aramızdaki fark kadınların düşünebilen, mantıklı insanlar olmaları. Erkekler ise hayvani duygularını dizginlemek gibi bir uğraş içerisinde değiller. Bu duyguları kontrol edebilecekleri halde hiç zahmete girmiyorlar. Çünkü toplumun onlara tanıdığı bir ayrıcalık var ve onlar bu ayrıcalığı sonuna kadar kullanırken, hayâsızlıklarının ceremesini kadınlar çekiyor.

İrem

O zaman 15 yaşında falanım. Maksimum 16 olayım. Yazlıktayız. Bir gün cep telefonuma ben seni beğeniyorum, hoşlanıyorum diye mesajlar geldi. Ben de "Sen kimsin?" dedim. Aşağı sitenin bekçisinin oğluymuş. Ben de sallamadım, cevap atmadım yani. Ertesi gün "Nedir? Kimden buldu telefonumu?" diye soruşturdum. Kimse kimden bulduğunu söylememişti ama işte hapse girip çıkmışlığı var, altı ay yatmışlığı var demişlerdi. Benden de 4-5 yaş büyükmüş. Ertesi akşam sitede arkadaşımla oturuyorduk. Müzik falan dinliyoruz. Yine aynı çocuktan “Seni görmeye geliyorum” diye mesaj geldi. Ben de korktum tabii "Gelme! Görüşmeyeceğim" dedim. "Hayır görüşeceksin ben geliyorum oraya" dedi. Görüşmeyeceğim gelme falan böyle bir tartışmaya girdik. Sonra dedi ki "Ben geliyorum eğer benimle görüşmezsen de seni bıçaklarım." Gerçekten bunu dedi! Arkadaşımla birlikte böyle birbirimize baktık, dedik ki sıçtık! Çocuk bizi öldürmeye geliyor! Kaçacağız ama eve de gidemiyoruz. Çocuk arkamızdan gelirse diye korkuyoruz. Biz koşa koşa gidip çitlerin arkasına saklandık. Telefonları sessize aldık. Yine mesajlar attı, böyle sessizde okuyoruz. İki saat falan orada oturduk. Çocuk siteden gidene kadar! O gidince de çıkıp koşarak eve gittik. Sonra tekrar aramadı ama o gün acayip korkutmuştu beni.

Erkekler sanki yüzlerce yıl öncesinde yaşıyor gibiler. Bir nebze bile geliştirememişiz kendimizi. Herhangi bir işi erkeklerin daha iyi yaptığını iddia eden öküzlerle dolu sokaklar, kahveler. Mesela şoförlük. Bir kadın trafikte hatalı bir şey yapmayagörsün, hemen başlarlar konuşmaya. Evet acemi kadın sürücüler var ama güzel kardeşim, sen 12 yaşında babanın kucağında araba sürmeyi öğrenirken ona öyle bir şans tanınmadı. O 20'li yaşlarında ancak fırsat bulabildi bu iş için. Ayı gibi kornaya abanmak yerine iki dakika bekleyiver de biraz bunları düşün.

Sonra eve git, bir gün de sofrayı sen hazırla mesela. Hiç "Ben beceremiyorum" deme. Kadınlar sende olmayan ilahi bir kudrete sahip oldukları için güzel yemek yapmıyorlar. Senin çocukluğun akşamlara kadar sokaklarda it gibi top oynadıktan sonra evdeki hazır sofraya oturmakla geçtiyse, o kadının çocukluğu da o sofrayı hazırlamakla geçti. Biraz emek verirsen sen daha güzelini yaparsın. Erkeksin bir kere ya! O kavanozu nasıl açmıştın öyle tak diye! Helal olsun! Övün, biraz da gücünle övün. Seni sabana vuralım da şu tarlayı sür bari, bir işe yararsın.

Tarihler 2016'yı gösteriyor ama erkeklerin davranışlarından yola çıkarak konuşacak olursam uzay - zaman düzleminde 1000 yılı civarlarındayız. 1000'deyiz şu an.

Xue, Çin.

Bu olay yıllar önce lisedeyken başıma geldi. Saçımı yaptırmak için kuaföre gittim. Asıl kuaför gelmeden önce başka bir adam saçımı yıkadı. Bu adama X diyelim. Saçımı yıkarken konuşmaya başladık ve benimle ilgilendiğini orada anladım. Sonra kuaför saçımı kesmeye başladığında X tekrar gelip yanıma oturdu. Çay ve küçük şekerlemeler getirdi. Daha sonra kuaförle bir şeyler konuştu. Kuaför de "Saçına şöyle yeni bir şeyler yapmamız gerekiyor yoksa saçların zarar görür" dedi. Benimse yapacak başka işlerim vardı ve aslında oradan olabildiğince çabuk ayrılmak istiyordum. İşlem uzadı ve bu süre içinde X sürekli benimle konuşmaya çalıştı. Saçım bitmediği için kalkıp gidemiyordum. İşlem bittikten sonra X bana çıkma teklif etti. Ben de hayır dedim ama işlemin bitmesi saatler sürmüştü ve bu arada da X'le konuşmak zorunda kalmıştım. Bir daha oraya hiç gitmedim ve bu tarz adamlarla konuşurken daha dikkatli oldum.

Kadınlar her gün bu atakları savuştururken adeta bir zombi apokalipsinde hayatta kalmaya çalışıyorlar. Her gün onlarca adam onları ısırmak için homurdanarak üstlerine üstlerine geliyor. Tabii böyle bir ortamda yaşamak onları sürekli tetikte olmaya zorluyor. Biz çaktırmadan baktığımızı sanıyoruz bacaklarına, popolarına falan ama onlar herhangi bir yönden gözlem altında olduklarını hissedebiliyorlar. Otobüslerde kadınların durduğu yerlere dikkat ettiniz mi mesela? Savunma yapabilecekleri, hakim mevkileri tercih ediyorlar çünkü her an hayvanın biri gelip elleyebilir.

Zombi Sperm Apokalipsinde Hayatta Kalmak

Hadi şanslı günlerine denk geldi ve bu zombileri eleyerek henüz enfekte olmamış bir adamla tanıştılar diyelim. Bu sefer de klişeye boğuluyorlar. Çünkü erkekler aptalca flörtleşiyorlar. Çoğu kendisi gibi davranma yetisinden yoksun, sahte ve abartılı davranışlarla kadınları etkilemeye çalışıyor. Sanıyoruz ki kadınlar bunları anlamıyor. O kesilen pozların altında ne olduğunu görebiliyorlar ama bunu bize çaktırmıyorlar. Çünkü bizler kadınlardan gelen eleştirilere karşı tahammülsüzüz. Aynı şeyi bir erkek yapsa gülüp geçerken, bir kadın yanlışımızı yüzümüze vurduğunda bunu kaldıramıyoruz. Çünkü biz üstünüz!!! Kadınlar da ne yapsınlar, sanırım iki sebepten dolayı bizi idare ediyorlar.

  1. O kadar zombiden sonra buna da şükür deyip kaderlerine razı oluyorlar.
  2. Adamın aptallığını açığa çıkardıktan sonra bıçaklanmak istemiyorlar. Aşırı bir örnek gibi görünebilir ama bu çok sık oluyor aslında. Kanıt isteyen akşam haberlerini izleyebilir.

Onlar bu sebeplerden dolayı bizleri idare ederken, biz de kendimizi çok zeki sanıyoruz. Nasıl da kandırıp tavladım kızı diyoruz. He kardeş, kandırdın. Aferin sana.

Anna, İspanya.

Geçen gün pub'da bir adam yanıma gelip Katalanca konuşmaya başladı. (Ben Valencialıyım ama Katalanca da konuşabiliyorum.) Bana sorduğu ilk şey "Katalonya'nın bağımsızlığını destekliyor musun?" oldu. Sonra Valencialıların davalarını pek desteklemediğini hissettiğinden bahsetmeye başladı. Ben orada dans edip eğlenirken SABAHIN DÖRDÜNDE yanıma gelip İspanya'daki en tartışmalı politik konuyla alakalı sorular soruyor ve "DAVAMIZI destekliyor musun?" diyor... Asshole.

Bu elbette sadece yemek yapmak veya şoförlükle sınırlandırılabilecek basit bir konu değil. Asıl sorun erkeğin, kadının hayatına her alanda karışması ve onu kendi istekleri doğrultusunda kullanmak istemesi. Yılmaz Güney'e bir röportajında "Peki Türkiye'de kadın nasıl kurtulacak?" diye soruyorlar. Biraz duraksadıktan sonra yanında oturan eşini göstererek cevap veriyor: "Ben kendi karımı bile kurtaramıyorum."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.