Zencefillesek de mi Saklasak?

Yutgitsin Ekibi 15.10.2017

Geçenlerde zencefilin nasıl bir şifa bombası olduğundan bahsetmiştik. Şimdi de nasıl tüketebileceğimizi konuşalım mı?

Aldığımız sorulara göre zencefilin şifa kısmı okey de nasıl kullanacağınızı bilemiyormuşsunuz. Soyup zar gibi yutmak bile olası ama gelin şöyle alacalı bulacalı neler yapabiliriz bir inceleyelim.


Smoothie ya da meyve suyu yaparken kullanın:Blender’a ya da katı meyve presine atın gitsin. Ancak bir ipucu, zencefil aşırı lifli olduğu için blender’ınız büyük bir parçayla başa çıkamayabilir. En iyisi önce küçük küçük doğramak.Turşusunu kurun:Zencefil turşusunun her şeyle gideri var. İnce ince doğranmış zencefili durulayın. Sirke, tuz, su ve şekerden oluşan bir turşu suyu hazırlayın, bu karışımı ısıtın ve 12 saat bekletin. Oldu bitti bile. Daha fazla vaktiniz varsa 24 saatte şukela oluyor.Suyunda balık pişirin:Ecnebiler ceviche der hani, limon suyunda balık pişirmek. İşte aynısını zencefil suyunda da yapabilirsiniz. Katı meyve presiniz varsa doğrudan suyunu sıkın. Yoksa rendeleyin ve bir tülbentin içinde sıkın.


Dilediğiniz balığı ince dilimleyin ve zencefilin suyunda on dakika bekletin. Zencefil suyu limon suyu kadar asidik olmadığı için balığınızı beyaza döndürmez. Korkmayın, balığınız on dakika sonunda pişmiş olacak.Şekerini yapın:Zencefili soyun, ince ince dilimleyin. Kaynar suya alıp, 30 saniye bekletip buzlu suya aktarın, yani blanşe edin. Bu işlemi bir kez daha tekrarlayın. İki ölçü şeker ve bir ölçü suyla hazırladığınız şurupta kaynatın. Bırakın zencefiller şurupta bir gün beklesin.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.