Yürü Be Selda Bağcan!

Defne Taktak 25.07.2016

Canımız Selda Bağcan'ımız, Wiltshire'daki Charlton Park'ta konser veriyor a dostlar!

Selda Bağcan Avrupa'yı sallamaya devam ediyor. Selda ablamız şimdi de, Peter Gabriel'in önderliğinde kurulan WOMAD (World of Music, Arts and Dance) Festivali'nin İngiltere'deki organizasyonuna katılıyor ve pazar günü Wiltshire'daki Charlton Park'ta harika bir konser veriyor!

Yürü Be Selda Bağcan!

1982'den beri dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen WOMAD Festivali, bu yıl 28-31 Temmuz tarihlerinde İngiltere'deki Wiltshire kentinde düzenlenecek. Bağcan, dünyanın en önemli festivalleri arasında yer alan etkinlikte İsrailli rock grubu Boom Pam ile birlikte konser verecek ve 'İnce İnce', 'Yaz Gazeteci', 'Yaylalar', 'Mehmet Emmi' gibi dünyada hit olmuş ve çeşitli dillere çevrilmiş şarkılarını söyleyecek.

Geçtiğimiz aylarda Primavera Sound 2016'da (İspanya) ve Polonya'nın Krakow şehrinde konserler veren Selda ablamız, '40 Yılın 40 Şarkısı' albümünün ikincisi için de çalışmalarını sürdürüyormuş.

Yürü Be Selda Bağcan!

Belki bilmeyenleriniz vardır; Selda Bağcan, The Times gazetesinde yayımlanan "Dünya Müziğinde Yaşayan Efsane ve Tarihi Kadın Şarkıcılar" listesindeki 81 ismin arasına "Efsane Anadolu Şarkıcısı" olarak gösterilmiş, İngiiz Rolling Stones dergisinin hazırladığı "100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali" arasında da yer almıştı.

Ona göre.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.