Yılbaşı Şerefine; Tüm Dünyadan Akşamdan Kalmışlara Acayip Şifalar

Yutgitsin Ekibi 23.05.2018

Baş ağrısı ile mücadele ciddi bir iş. Ama bu mücadele serçe kakası içmeye kadar gitmeli mi?

Akşamdan kalmışlar için en iğrenç şifaları derlediğimiz ilk yazımızı hatırlıyor musunuz? Hatırlamayanlar için, tık tık. İşte serinin ikinci bölümü.


Macaristan: Macar dostlarımız brendi içinde serçe kakası içiyor. Peki bu işe yarıyor mu? Elbette hayır. Tamamen saçmalık. Brendi, bizdeki “Çivi çiviyi söker” mantığı ile çalışıyor. Ama serçe kakası? Ya o serçe kakası?
Yunanistan: Yunan dostlarımız koyun akciğerine iki yumurta kırıp yiyor, yumurtalar ve ciğer tercihen çiğ oluyor. Ucuz bir protein kaynağı olarak gelişen bu adet elbette vücudun kendini toplaması için faydalı ancak neden çiğ, neden?
Peru: Balık kafası çorbası içinde neler var? Öncelikle protein. Toksinleri vücuttan daha hızlı atmamıza sağlar. Güzeel. Limon suyundaki fruktoz, alkolün sentezlenmesini ve vücuttan atılmasını hızlandırır. Güzeeel. Ama neden balık kafası güzel kardeşim? Gözlü mözlü.
Yeni Zelanda: Yine mantıklı, ama mide bulandırıcı bir kombinle karşınızdayız. Kıymalı pay ve çikolatalı süt. Kıymalı paydaki protein, amino asitlere dönüşerek karaciğere omuz atıyor. Çok iyi. Ama neden çikolatalı sütle Yeni Zelandalı kankacım? Yani, öööğgh.
Namibya: Yine kombin, fena kombin. Namibyalı alkolik kardeşlerimiz, o asil duyguların insanları, krema, kaymak ve romu karıştırıp içiyor. Evet, biraz alkol baş ağrısını geciktiriyor ve yağlı kaymak midyeiyi kaplayarak alkolün emilimini zorlaştırıyor. Ama alkolle krema karışınca nasıl köpük köpük, kesik kesik oluyor biliyorsunuz değil mi? Şunu azcık ekmek ve balla yesen ya o asil dünyanın insanı?
Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.