Yetişkin Bir Kadın ve Küçük Bir Kız Arasındaki 10 Fark

Venüslüler Ekibi 03.06.2018

Dün, yetişkin olmanın gereklerini anlattık. Bugün ise, hangi davranışların sizi küçük, şımarık bir kız çocuğuna çevireceğini inceliyoruz.

Dün yetişkin olmaktan bahsettik ama her kadın kendi ayakları üzerinde durabilen, gerçek bir yetişkin olmak istemeyebilir. Olaylara hükmeden bir kraliçe yerine, ihtiyaçları bitmek bilmeyen, başkasına bağımlı yaşamayı seçen bir prenses olmayı tercih edebilir. Saygımız var. Eğer durum buysa, kuralına göre oynamanız için size 10 madde hazırladık.


  1. Üzüldüğünüzde, sinirlendiğinizde ya da sadece canınız sıkıldığında sinir krizleri geçirin. Bağırıp çağırın, etrafı dağıtın, ağlayın ya da daha iyisi, “Neyin var?” sorusuna “Hiç!” diye yanıt verip trip atmaya devam edin.
  2. Herkesin sizi memnun etmekle yükümlü olduğunu düşünün ve dünyanın en önemli insanıymış gibi davranın. Her cümlenizde “ben” veya “istiyorum” kelimelerinden en az biri bulunsun.
  3. Hayatınızdaki en büyük değer, fiziksel güzelliğiniz olsun. Zekanın, yardımseverliğin, empatinin veya yeteneğin önemsiz olduğunu düşünün, insanları da sadece fiziksel özelliklerine göre yargılayın.
  4. Birlikte olacağınız kişiyi banka cüzdanının kabarıklığına göre seçin. Karakteri, size ve çevresine nasıl davrandığı, hayat görüşü umrunuzda olmasın. Zaten ilişki dediğiniz şey yatırım değildir de nedir ayol?
  5. Herkesi düşmanınız sayın. Bilin ki, en yakın arkadaşınız bile sizi kıskanıyor; bir fırsatını bulsa sevgiliniz ve üzerinizdeki kıyafetler dahil, her şeyinizi alıp gidecek potansiyelde. Rekabeti elden bırakmayın, zor zamanlarda başka kadınlara destek olan yetişkinlere benzemeyin sakın.
  6. Hiçbir şeyden anlamayın. Yumurta kırmaktan elektrikli süpürge çalıştırmaya kadar, evle ilgili herhangi bir şeyi bilmeyin. Bununla övünün. Ne de olsa bir prensessiniz, bu işleri de siz mi yapacaksınız?
  7. Kendinizi çok beğenin ama bir o kadar da beğenmeyin. Hayatınızda başka konu yokmuşçasına birkaç kilo fazlanızdan bahsedin ama başka biri poponuzun büyük olduğunu söylerse acımayın, koparın dilini!
  8. “Ne elbiseler gördüm, içinde insan yok” sözünü gerçek hayata uyarlayın. Masada sizin yerinize mantonuz, çantanız, takılarınız otursun; karakterinizi bunlar tanımlasın. Zaten size hediye alacağı zaman 10.000 TL’yi gözden çıkarmayan adam da yanınıza uğramasın.
  9. Ne istediğinizi bilmeyin, hayata dair bir etik geliştirmeyin. Bir sürü “en nefret ettiğim şey”iniz olsun. Mesela “Saygısızlık en nefret ettiğim şey!” deyin, hemen ardından da arkadaşınızın sözünü kesip “Sen benden iyi mi bileceksin?” diye carlayın.
  10. Arkadaşlarınızı ve sevgilinizi yüzeysel özelliklere göre seçin. Örneğin zengin, yakışıklı, 1.85, sarışın, pahalı markalardan giyinen bir ortam adamını; zeki, güvenilir, birlikte zaman geçirmekten keyif aldığınız, romantik ve size saygı duyan bir adama tercih edin.


Yalnız bunları yaptıktan sonra da “Ya resmen ayı mıknatısıyım, bana da hep böylesi denk geliyor! Ne bahtsızmışım yaaa!” diye ağlamayın.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.