Yeter Artık: Yine Şehidimiz Var!

Defne Taktak 22.08.2016

Haber, Tunceli'nin Nazımiye ilçesinden geldi.

Tunceli'nin Nazımiye İlçesi'ne bu sabaha karşı saat 04.30 sıralarında sızan kalabalık PKK'lı grubu ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 1 uzman çavuş şehit oldu, 2'si ağır olmak üzere 3 polis memuru yaralandı. PKK'lı teröristlerden 2'si ölü ele geçirildi.

Yeter Artık: Yine Şehidimiz Var!

Nazımiye İlçe merkezinin farklı noktalardan sızan PKK'lı teröristler, İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketatarlar ve otomatik silahlarla ateş açtı. İlçe Emniyet Amirliği'ne saldıran PKK'lı teröristler yakındaki sağlık ocağı bahçesinden polislere ateş ederken, 112 Acil Servisi'ne ait 2 ambulansı da yaktı.

Hükümet Konağı ile Özel İdare binalarına da saldıran teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma bir süre devam etti.

2 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Sağlık ocağı bahçesinde 1'i kadın 2 PKK'lının ölü ele geçirildiği çatışmada sağlık ocağına çok sayıda kurşun isabet etti. Saat 06.30'a kadar çatışmanın devam ettiği daha sonra PKK'lıların ilçede bazı araçları gasp ederek kaçmaya çalışırken, takviye ekiplerin gelmesiyle ilçenin giriş ve çıkışlardı tutuldu. Nazımiye'nin kenar mahallerinde de şiddetli çatışmalar çıkarken ilçe dışındaki ormanlık alana kaçmaya çalışan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından bölgeye jandarma ve polis özel harekat birlikleri sevk edildi. Karma birlikler, ilçeden çıkarak kaçmaya çalışan PKK'lı teröristlerin geçiş güzergahları Kobra helikopterler tarafından ateş altına alındı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI


Tunceli Valiliği'nce, ilçede çıkan çatışmalar nedeniyle sivillerin zarar görmemesi için ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Nazımiye'de çıkan çatışmada yaralanan 3 polisten durumu ağır olan 2 polis helikopteriyle Elazığ Asker Hastanesi'ne, oradan da ambulanslar ile Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne getirildi. Biri özal harekatçı olan polislerin sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.