Yeni Yüzüyle Resmen Sahalarda: Porsche Panamera

Efe Ersoy 29.06.2016

Sızan görselleriyle merak uyandıran Panamera, sonunda görkemli bir lansmanla tanıtıldı.

Uzun zamandır basına sızdırılan görüntüleri ve test sürüşleri esnasında çekilen fotoğrafları ile dikkatleri üzerine toplayan yeni Porsche Panamera, Alman üreticinin düzenlediği lansman ile resmen tanıtıldı. Büyük oranda yenilenen Panamera, şık tasarımı ve performansıyla dikkat çekiyor.

Yeni Yüzüyle Resmen Sahalarda: Porsche Panamera

Sızdırılan görsellere yakın bir tasarıma sahip olan yeni Panamera, ilk jenerasyonun o kambur arka hatlarından kurtularak 911’e benzer, daha agresif ve sportif bir yapıya sahip olmuş. Hem genişleyen hem de uzayan yeni nesil Panamera, eski modele göre daha rahat bir iç mekan sunuyor. Teknolojik gelişmeler ile birlikte 7 inçlik dijital göstergelerin haricinde 12.3 inç boyutunda multimedya ekranı ile satışa sunuluyor.

Yeni Yüzüyle Resmen Sahalarda: Porsche Panamera

Yeni jenerasyon Panamera, 3 farklı versiyon ile beraber piyasaya sunuluyor. Panamera 4S, Panamera 4S Diesel ve Panamera Turbo adı verilen tüm versiyonlar, 4 çeker ve 8 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman ile standart olarak piyasada olacak. 4S versiyonu 2.9 litrelik çift turbolu V6 motor’a sahip olacak ve bu motor 424 beygir gücünde 550 nevtonmetre tork üretecek. Turbo modeli ise 542 beygir gücünde 568 nevtonmetre torka sahip olacak. Dizel versiyon olan Panamera 4S Diesel ise hacmi açıklanmayan biturbo V8 motoru ile 416 beygir güç ve tamı tamına 850 nevtonmetre torka sahip olacak. 0’dan 100’e 4,3 saniyede ulaşabilen yeni Panamera, en hızlı 4 kapılı otomobiller arasında iddialı.

Yeni Yüzüyle Resmen Sahalarda: Porsche Panamera

Avrupa’da satışa sunulan ikinci nesil Panamera’nın Almanya’daki satış fiyatları ise 4S için 113.025 avro, 4S Diesel için 116.954 avro, Turbo modeli için ise 153.632 avro olarak belirlenmiş durumda. Yeni Panamera’nın teslimatları ise Kasım ayı itibarıyla başlayacak.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.