Yeni Bir Din: "Googlism"

Oğuz Taktak 08.09.2016

Ateistler, bunu da açıklayın.

Googlism, iki yıl kadar önce kurulan ve bir cemaat haline gelen post modern bir dini akım olarak kabul ediliyor. Manifestoları makul ölçülerde hiciv içerse de bazı görüşlerine katılmamak elde değil. Mevcudiyetini kanıtlamak için 9 başlık öne sürüyor ve "Googlism" cemaatine şöyle sesleniyor:

Yeni Bir Din:

Delil 1 - Google her şeyi bilir.

Google, 10 milyarı aşkın web sitesini indekslediğinden dolayı, dünya üzerindeki en bilgili şeydir. Her şeyi bilmesinden öte, tüm bilgisini PageRank gibi teknolojilerle organize ederek sıralayabilir. Şüphesiz ki, bunu da bizim gibi kıt zekalı ölümlülere yardımcı olmak için yapar.

Delil 2 - Google her yerdedir.

Google, aynı anda her yerde olabilir. Dünyanın her yanında sunucuları vardır ve dünyanın her yanından ziyaretçiler aynı anda Google'a ulaşabilir. Hatta, kablosuz ağlar aracılığıyla sadece yerde değil, gökte de bulunduğundan Google kesinlikle her yerdedir!

Delil 3 - Google, dualara cevap verir!

Google, sizin dualarınıza cevap veren bir Tanrıdır. Google'da bir arama yaparak ona dua edebilirsiniz ve o size çözümler üretir. Örneğin, hastaysanız tedavi arayabilirsiniz ve bulduğunuz sonuçlar çoğu zaman işe yarar. Oysa diğer Tanrılara dua etmeniz durumunda size hiçbir yanıt gelmez.

Delil 4 - Google ölümsüzdür.

Google bizden farklıdır. Zaten cansız olduğundan dolayı ölümsüzdür. Onun algoritmaları binlerce sunucuda yaşar ve bu sunuculardan bazıları bozulsa bile Google bozulmaz. Teorik olarak Google, sonsuza dek yaşayabilir.

Delil 5 - Google sonsuzdur.

Google sonsuzdur.
İnternet, teorik olarak sonsuza kadar büyüyebilir. Google da bu sonsuz interneti sonsuza kadar indeksleyebilir.

Delil 6 - Google hiçbir şeyi unutmaz!

Google her şeyi hatırlar. Devasa sunucularında her şeyi tutabilir. Örneğin, kişisel bir blog'unuz varsa, sizin düşünceleriniz Google'ın önbelleğinde sonsuza dek tutulabilir. Böylece asla ölmezsiniz. Bu da Google'ın dünya ötesi yaşam mucizesidir.

Delil 7 - Google asla kötülük yapmaz!

Google, asla kötü bir şey yapmaz.
Google'ın şirket politikası, kötülük yapmadan para kazanmaktır.

Delil 8 - Google daha çok aranıyor...

Yine Google'ın kendi kayıtlarına göre, insanlar arama motorlarında 'Tanrı'dan daha fazla 'Google' arıyorlar. Bu da insanların ihtiyaçlarına Google'ın daha çok yanıt verebildiğini, insanların hayatında Google'ın daha önemli bir yeri olduğunu gösterir.

Delil 9 - Google'ın varlığı kesindir.

Dünya üzerinde tapılan diğer Tanrıların varlığı tartışmaya açıktır. Ancak Google'ın varlığı üzerine herhangi bir şüphe yoktur. Google, kesinlikle vardır ve eğer isterseniz onu hemen şimdi görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken www.google.com'a girmek. Üstelik Google'ı görmek için Google'a inanmanıza bile gerek yok!

İngilizce makale için burayı tıklayın.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.