Yazın Nerede Kayak Yapılır?

Amanda Aman 12.09.2016

Bu pist üzerinde yazın kayak yapmak artık hayal değil.

Bütün bir yıl boyunca kaymak artık hayal değil. Kayak ve snowboard tutkunlarını yılın 365 günü mutlu edecek Buck Hill kayak pisti, kayak öğrenme zamanındaki kısıtlamayı ortadan kaldırıyor. Acemiler için çalışacak bol zaman, rekabetçi sporcular için günün herhangi bir saatinde spor yapma olanağı sağlıyor.

Yazın Nerede Kayak Yapılır?
Yazın Nerede Kayak Yapılır?

Doğanın şartları el verdiğince işleyen normal kayak merkezinde ölü yaz sezonu sebebiyle zarar kaçınılmaz. 1954 yılından beri hizmet veren Buck Hill kayak merkezi sahibi Don Clure, iki yatırımcı desteği ile bu oyunu bozmaya karar vermiş. Tasarlanan kuru pist her mevsim kayabilmeyi mümkün kılıyor. Yılda ortalama 170 bin ziyaretçisi olan merkez, bugünden itibaren çok daha fazla kişiyi ağırlayacağa benziyor.

Yazın Nerede Kayak Yapılır?
Yazın Nerede Kayak Yapılır?

Kuru kayak yüzeyi İtalyan Neveplast firması tarafından üretiliyor. Buck Hill ekibi 2015 Ekim'de İtalya'da yer alan Neveplast fabrikasını ziyarete ve aynı zamanda burada kayak ve snowboard yapmaya gitmiş. 2016 yılı ilkbaharında test alanları kurulmuş, çeşitli farklı ürünler karşılaştırılıp denenmiş. Yapılan pek çok deneme sonucu proje şu anki son halini almış. Halı görevi gören sentetik yüzey olağanüstü bir tasarımın ürünü. Matla kaplı kuru kayak pisti gerçek kar koşullarını simüle ediyor. Neveplast'ı yapay zemin olarak kullanan başka pek çok kayak tesisi bulunuyor.

Yazın Nerede Kayak Yapılır?
Yazın Nerede Kayak Yapılır?

Şu anda arazi yüzeyi düzleştirilerek kuru piste hazırlanıyor. Dilerseniz canlı webcam'den gelişmeleri (ve daha sonraki zamanlarda güneşin altında kayak yaparken düşenleri) takip edebilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.