"Yazılımı Güncelle" Demeye Eli Varmayanlara: iOS 10!

Defne Taktak 22.09.2016

iOS 10'a geçmeyenler neden şanslı?

iOS 10'u güncellememiştim. Zaten güncellemeri çok geç yapıyorum ben. Bayram tatilindeyken 16 yaşında kuzenimin "iOS 10'a geçtin mi? Harikaa yaaa" dediği gün, sırf el kadar bebeye kepaze olmayayım diye "aa, ben de tam onu güncelleyecektim" dedim ve "yazılımı güncelle"ye bastım.

Hay basmaz olaydım.

Yeni yazılım güncellemeleri gördüğüm kadarıyla fena değil, ama cihazı yavaşlatıyor. Hele de iki yıl ya da daha öncesinde çıkmış bir iPhone kullanıyorsanız eski donanıma göre oldukça yavaşlayacaksınız. Geçmeyin bence. 👅

iOS 10 ile gelen özellikler, cihazda acayip şekilde çok yer kaplıyor.

Zaten 16 GB'lık bir iPhone kullanıyorum. Bana bile anca yetiyor. iOS 10 çoğunu yedi. Yanıp sönen mesajlar, GIF'ler ve sticker'lar güzel, arada kocama gönderiyorum falan ama 16 GB'lık minnoş alanımı resmen yedi zalım iOS 10.

Ne tuş kilidini açabildim, ne de şarjım yetti.

Düzeyli bir beraberliğimiz olan, hatta baya baya birbirimizi sevmemize rağmen adamlar "Slide to Unlock" olayını dan diye kaldırmışlar. Bize saygınız yok, bari Steve Jobs'a saygınız olsaydı! Size bir şey diyeyim mi, tuş kilidi saçmalığından dolayı telefonumu dahi açmak istemiyorum resmen.

Yeniliğe bakın yeniliğe: Tabanca yerine su tabancası emojisi gelmiş.

Olm siz bizimle TAŞŞŞŞŞŞŞŞŞ...

Öhöm.

Siz bize taş mı atmak istiyorsunuz abiler? Tamam, bir şekilde "Savaşa hayır" mesajı vermek istediğinizi anlıyorum ama bomba emojisi orada hala tüm ihtişamı ile arz-ı endam etmeye devam ederken, ne alaka yani?

Kaydıramıyorum arkadaş!

Biz yaşını başını almış insanlar için neden her şeyi zorlaştırıyorsunuz birader? Ne güzel kaydıra kaydıra takılıyorduk. iOS 10'a geçtik, resmen aleti kullanmak zorlaştı. Ekran kaydırma özelliği yok oldu. Ben ekranı kaydırma özelliğini geri istiyorum arkadaş. En basit şeyi yapmak için bile fazladan efor harcatıyorsunuz insana. Eğer iOS 10'a geçme niyetindeyseniz yeniden düşünün.

Apple Music'e, tövbe estafurullah, böyle bi'şey olmuş.

Bi' şey olmuş derken, iyi olmuş anlamında demiyorum. Dev puntolarla basitleşmiş. Kullanımı ise hala karmaşık.

O yüzden eğer hala iOS 10'a geçmediyseniz, bir süre daha iOS 7, 8 ya da 9'da kalabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.