Yaşlı Görünmenize Neden Olan Stil Hataları

İrem Çamarası 07.10.2017

Bazen yenilik isterken öyle bir değişiklik yaşıyoruz ki, verdiğimiz karar bizi sadece olduğumuzdan yaşlı göstermeye yarıyor…

Hepimiz günlük yaşantımızdan bunaldığımız zamanlarda, görünümümüzden başlayarak değişiklikler yapıyoruz. Bu değişikliklerle beraber hayatımızın daha da güzelleşmesini umuyoruz. Tabii kendimizi daha çok beğenmeyi ve beğendirmeyi de istiyoruz. Fakat yaptığımız bazı değişiklikler bizi mutlu etmek yerine üzücü sonuçlar doğuruyor. Beğenilmek isterken, “Yaaani olmamış değil ama sanki biraz daha şey olabilirdi” tepkileriyle karşılaşabiliyoruz.

İşte bu tepkilerle karşılaşmamıza neden olan en büyük stil hatalarından biri “olduğumuzdan yaşlı görünmek”. Olgun değil, düpedüz bir günde 10 yaş atlamışız gibi.

İşte bu stil hatalarından bazıları;

Ağır makyaj


Evet, hepimiz gündelik hayatımızda az ya da çok makyaj yapıyoruz. Ama bazen makyaj fazlalığı bizi güzelleştirmiyor, sadece göz yoruyor. Fazla olan hiçbir şey istenilen sonucu vermez. Abartılı makyaj sizi sadece olduğunuzdan daha büyük, daha kusurlu gösterir. Size gitmeyecek tonlarda bir allık, abartılı bir ruj ve gözlerinize çekeceğiniz orantısız eyeliner sizi güzelleştirmeyecektir. Hiç makyaj yapmamak bile, yaptığınız yanlış makyajdan daha iyi sonuçlar verebilir. Bu nedenlerden dolayı eğer hala size yakışan makyaj stilini bilmiyorsanız, doğru renkleri doğru şekilde uygulamayı öğrenerek işe başlamanız gerekir.


Gri saç


Yeni trend olarak her yerde karşımıza çıkan gri saçlar bazen hayranlık uyandırırken, bazı durumlarda tam bir hayal kırıklığına neden oluyor. Doğru tonların yakalanmadığı ya da aslında kişinin ne yüzüne ne de stiline uyan gri saçlar sadece pişmanlık doğuruyor. Daha yaşlı gösterdiği gibi, eski haline dönüşte de kişiyi zorluyor. Eğer zaten yaşından olgun gösteren biriyseniz ya da giyim tarzınız böyle bir değişikliği kaldıracak türden değilse, saçınızda beyazı daha az çağrıştıran renklerle değişiklik yapmanızı öneririz.


Okuma gözlükleri


Her yerde karşımıza çıkan bir başka trend ise okuma gözlükleri. Güneş gözlükleri ya da numaralı gözlüklerden farklı olarak her an takabileceğimiz minik gözlükler çok tarz durmasına karşın, yüz tipine uymadığı takdirde sizi yaşlı bir teyze gibi gösterecektir. Retro görüntüleriyle sizin kalbinizi kazanmış olabilirler ancak hiçbir kadın burnunun ucuna iliştirilen minik okuma gözlükleriyle genç görünemez. Numaralı gözlük veya güneş gözlüğü alırken nasıl özenli davranıyorsanız, zevk için alacağınız bu gözlüklere de aynı özeni göstermeniz gerekiyor. Sonuçta her gün takacağınız gözlüğün yüz tipinize uyması ve size şıklık katması önemli. Eğer mutlaka almaya kararlıysanız, zincirsiz, şirin ve modern olanları tercih edebilirsiniz.


Yanlış renk tercihleri


Renkler kişinin psikolojisini yansıtırken, onun görünüşünde de büyük rol oynar. Soluk görünmenize neden olacak renklerle oluşan kombininiz sizi yorgun, bitkin ve daha yaşlı gösterecektir. Cildinizi aydınlatacak, ten renginize uyacak ve sizi canlı gösterecek renkleri seçtiğiniz takdirde, karşınızdaki kişiye daha pozitif bir enerji yaymış olursunuz.

Her yanlış, yapılarak öğrenilmek zorunda değildir. Bazen yapılan yanlışlardan dersler çıkarmak gerekir. Siz de bu stil yanlışlarını aklınızda bulundurarak önlemler alabilir, aklınızda bulunan yenilikleri bu doğrultuda düzeltebilirsiniz.


İrem Çamarası


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.