Yarın 8 Dalda Geliyoruz!

İnci Vardar 05.08.2016

Aç TRT'yi aç aç aç!

Yarın 8 Dalda Geliyoruz!

Cipsler, içecekler, tezahüratlar, totemler hazır mı? 2016 Rio Olimpiyatları'nda Türkiye 8 dalda mücadele edecek.

''Ne televizyonu yeaaa?'' diyenlere müjde de verelim; TRT ve Saran Grup, açılışa kısa süre kala anlaştı. Müsabakaları TRT ve TRT Spor'dan izleyebileceğiz.

Yarın milli sporcularımız, kadınlar basketbol, judo, artistik cimnastik, boks, bisiklet, atıcılık, yüzme ve masa tenisinde yarışacak.

A Milli Kadın Basketbol Takımı, A Grubu'ndaki ilk karşılaşmasına çıkacak. Ay-yıldızlılar, Youth Arena'da Türkiye saatiyle 18.00'de başlayacak maçta Fransa ile karşı karşıya gelecek.

Judoda ise iki Türk sporcu tatamiye çıkacak. Kadınlarda 48 kiloda Dilara Lokmanhekim ve erkeklerde 60 kiloda Bekir Özlü rakiplerini yenerek tur geçmeye çalışacak.

Artistik cimnastikte erkeklerde Ferhat Arıcan, elemelere katılacak. Bu sayede 108 yılın ardından bir ilk yaşadığımızı da not düşelim.

Boks dalında 81 kiloda Mehmet Nadir Ünal podyuma çıkan ilk Türk boksör olacak. Mehmet Nadir Ünal, Faslı Hasan Saada ile karşılaşacak.

Bisiklet yol yarışında Onur Balkan ve Ahmet Örken yarışırken, atıcılıkta ise Yusuf Dikeç ve İsmail Keleş, erkekler 10 metre havalı tabanca elemelerinde mücadele edecek.

Yüzmede erkekler 400 metre serbest stil elemelerinde Nezir Karap, kadınlarda ise 400 metre bireysel karışıkta Viktoria Zeynep Güneş kulaç atacak.

Masa tenisinde ise kadınlarda Melek Hu, elemelerde yer alacak.

2 yedek haricinde, toplamda 103 sporcumuzla Rio'dayız. Başarılar dileriz!


Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.