Yarı Fransız Yarı Türk: Renault Megane Grand Coupe

Efe Ersoy 14.07.2016

Türkiye’den dünyaya yeni bir yıldız geliyor.

Fransız üretici Renault, 2009 yılında Fluence modelini piyasaya çıkardığında, o dönem satışları oldukça yüksek olan Megane 3’ün sedan versiyonunu çıkarmamış, bunun Fluence satışlarını olumsuz etkileyeceğini düşünmüştü. Ancak Fluence’ın başarısız grafiği, Fransızları yeni bir sedan model üretimine zorlamış olacak ki, geçtiğimiz aylarda yenilenen Megane’ın sedan versiyonunu “Grand Coupe” adıyla tanıttı.

Yarı Fransız Yarı Türk: Renault Megane Grand Coupe

Fluence’ın yerine geçecek olan yeni Megane Grand Coupe, Megane Hatchback ve Station Wagon ile ortak kullanılacak olan CMF C/D platforma sahip. Türkiye’de Bursa’daki Renault Mais fabrikasında üretilecek olan otomobil, dünyada 24 ülkeye satılacak.

Yarı Fransız Yarı Türk: Renault Megane Grand Coupe

Renault’un orta üst segmentteki silahı Talisman’ın küçük kardeşi olarak benzerlikler taşıyan Grand Coupe, 508 litre ile sınıfında iddialı bir bagaj hacmine sahip.

Gelişen teknolojilerini bu aracında da uygulayan Renault, 8.7 inçlik R-Link 2 multimedya sistemi, buna ilaveten 7 inçik dijital panel, çoklu hissiyata sahip 5 sürüş modu, şerit takip sistemi, gelişmiş acil durum frenleme sistemi ve kolay park asistanı sistemi ile donattığı yeni otomobilini, tüm ülkelerde Megane Grand Coupe adıyla satışa sunacak. Ancak dört kapılı bir otomobile neden coupe adı verildiği merak konusu.

Yarı Fransız Yarı Türk: Renault Megane Grand Coupe

5 farklı motor seçeneği ile piyasaya sürülecek olan yeni Megane Grand Coupe, 115 ve 130 beygir gücünde benzinli; 90, 110 ve 130 beygir gücünde dizel motor seçeneklerine sahip. Dış tasarımda ise en çok dikkat çeken detay, opsiyonel olarak cam tavan ile sunulacak olması.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.