Yalan Dolan: Yemek Stilistlerinin Sırları

Yutgitsin Ekibi 22.05.2018

Restoran menülerinde, Pinterest’te, internetin dehlizlerinde rastladığınız o iştah açıcı yemek fotoğraflarının arkasındaki karanlık sırları biliyor musunuz?


Kapuçinonuzun iştah açıcı köpüklerinin tek tek pipetle köpürtülmüş sabunlu su olduğunu söylesek? Yaa. Yemek stilistlerinin dünyasına hoş geldiniz.
Bu görmüş olduğunuz susamlar, ekmeğin üzerindeki delikleri, hataları kapamak için cımbızlarla itinayla yerleştirildi ve tutkallandı.
Şurupların pankeklerin üzerinden iştahla akması için, endüstriyel su itici spreyler kullanılıyor. Ayrıca o pankekler üst üste dizilirken ezilmesin diye aralarına mukavva sıkıştırılıyor.

Nar gibi kızarmış o tavuklar var ya, aslında içleri çiğ. Üzeri glikoz şurubu ile ovalanan tavuklar, pürmüzle yakılıyor. Sebep, çiğ tavuğun daha dolgun durması.

Elbette o dondurmaların da dondurma olmadığını tahmin edersiniz. Pastacılıkta kullanılan biskin adlı yağ, erimiyor ve aynı dondurma gibi görünüyor.

O muntazam ızgara izleri mangal üzerinde değil, ya boya ile ya da tek tek ısıtılmış şişler ile yapılıyor.
Çilekler hep kıpkırmızı. Peki neden? Çünkü kızarmamış yerleri ruj ile boyanıyor.
Reklam buzlarının, evdeki buzlardan daha havalı, daha şekilli, daha şeffaf göründüğünün farkında mısınız? Sebebi, bu buzların aslında buz olmaması. Yapay buzlar, yemek stilistlerinin en değerli malzemelerindendir ve kaliteli buz küplerinin tanesi 50 dolara kadar çıkabilir.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bengisu
SAÇMALADINIZ AMA
30.Kas
Beğen(0) Beğenme(1)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.