Yakında Hipster Instagram’larını Basacak Yiyecekler

Aycan Çevik 14.10.2017

Yeni, trendi, hipster,artık ne derseniz. Moda semalarından pek yakında dar paçalıların Instagram hesaplarına ışınlanacak yemekleri listeliyoruz.

Mor ekmek


Singapur Devlet Üniversitesi’nden bir profesörün buluşu mor hamur, içindeki siyah pirinç sayesinde en kepekli en tam buğdaylı hamurdan %20 daha yavaş sindiriliyor. Yavaş sindirme de kan şekerinin daha dengeli yükselip alçalması demek. Ekşi mayalısı da çıktı mıydı bitti gitti.


Ube


Mor temasından devam edelim mi? Filipinler orijinli bir kök bitkisinden yapılan ube, gıda boyası olarak donut’ların, pudinglerin içinde kullanılıyor. Üstelik sebze olduğundan kreması sağlıklı. Oh la laa!

Oooh, Babe, you my Ube Bae! Donut Friday currently underway at @manilasocialclub! All Hand Piped and Hand Dipped, we are making fresh Donuts for everyone that has pre-ordered with us for pick up today! Thank you to all our customers and loyal Donut Fans! If you want to get on our waitlist for Donuts in Feb, go to www.ManilaSocialClub.com! If you've already placed an order, you will get a confirmation Thursday before your Friday pick up! Thank you! #manilasocialclub#ube#ubedonuts#doughnuts#donuts#williamsburg#homemade#filipino#filipinofood#pinoyfood#f52grams#nyceats#huffposttaste#forkyeah#feedfeed#eater#zagat#buzzfeast#eatmsc#eater#eeeeeats#eatmunchies#feastagram#newforkcity#filipinochef#nyny#buzzfeedfood#ubebae#donutsforerrrrbody
Manila Social Club (@manilasocialclub) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Poke


Kendisi bir Hawaii dürümü. Çiğ balık, sebze, meyve ve baharatlar ya dürüm yapılıyor ya da bir kaseye boca ediliyor. Etrafı da pirinçle sarılı olduğundan dev bir suşi de diyebiliriz.

Two words: Nom. Nom. Photo by: @sydthekideats 📷 Check us out at www.pokeworks.com | #poke #pokeworks #pokebowl #nyc #newyork #midtown #manhattan #burrito #byob #sushi #sushiburrito #eeeeeats #nyceats #healthyfood #goodeats #healthyeats #fitness #gymlife #watches #seafood #eaterny #foodnetwork #yelpnyc
Pokéworks (@pokeworksco) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Raklet


Raklet, masada eritilen bir cins inek sütü peyniri. Sebzelerin, etlerin, patateslerin üzerine eritiliyor. Şu an New York’ta sadece raklet yapan restoranlar bile var. 70’lerde popüler olup, unutulup yeniden hortlayan bir lezzet.

thanks @thisisinsider for featuring our restaurant! we hope to see you all soon! (FYI, BYOB) 🧀 TAG YOUR FRIENDS!! (*make a reservation* - link in profile) 📸credit: @eatmenyc
@raclettenyc tarafından paylaşılan bir video ()

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.