Yakalama Kararı Verildi

İnci Vardar 05.08.2016

Fetullah Gülen'in peşine düşüldü. Artık korkmasın, titresin.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi'nin talimatını verdiği gerekçesiyle Fetullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığı, şüpheli Fetullah Gülen'e çağrı yapılamadığı, tüm aramalara rağmen kendisine ulaşılamadığı, uzun süredir yurt dışında ikamet ettiğinin bilindiğini ve Türk Ceza Kanunu'ndaki yaptırımı olan hapis cezalarının miktarı da nazara alınarak tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği talebi kabul etti. 15 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul ve Ankara illerinde olmak üzere ülke genelinde TSK içerisine sızmış, amacı Anayasal Düzeni değiştirerek devletin bütün kurumlarını, güvenlik birimlerini, mülki ve adli yapısını ele geçirmek ve aynı zamanda uluslararası düzeyde büyük ve etkili bir siyasi ve ekonomik güç haline gelmek olan FETÖ mensubu bir kısım asker şahıslarca başta Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olmak üzere tüm anayasal kurumlarını ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişiminde bulunulduğu hatırlatıldı.

Yakalama Kararı Verildi

Suçları büyük

Kararda, şüpheli Gülen'in 10 yılı aşkın süredir ABD'de yaşadığı ve şüpheliye ulaşılamadığı savunmasının da tespitinin mümkün olmadığı belirtildi. Mahkeme, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme","Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "Cumhurbaşkanına suikast", "TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme", "Başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme" , "Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürme", "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "Yaralama","Mala zarar verme","Kamu malına zarar verme" suçlarından Fetullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.