Yağ Yakan Yoğurt Kürleri

Ali İhsan Kaya 08.09.2016

Özellikle bel bölgesindeki yağları eritmek için tüketebileceğiniz yoğurt kürleri ile karşınızdayız.

Göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçi olan insan sayısı her geçen gün artıyor. Bel bölgesindeki yağlanmaya bir son vermek için birçok faktöre dikkat etmek gerekiyor. Bol su tüketmek, düzenli uyumak, protein ağırlıklı beslenmek, sebze tüketmek, sağlıklı karbonhidrat tüketmek ve spor yapmak… Bu liste daha da uzatılabilir. Bunlara ek olarak gece uyumadan önce tüketeceğiniz yoğurt kürleri göbek yağlarını eritmede sizlere yardımcı oluyor. Gece boyunca yağ yakmaya devam ediyorsunuz. İşte tadı damağınıza uygun yoğurt kürleri…

Limonlu Yoğurt Kürü

Yağ Yakan Yoğurt Kürleri

Her evde bulunan az yağlı yoğurt, limon ve zerdeçal malzemelerinden oluşan bir yoğurt kürü. Malzemelerin miktarını kendi damak tadınıza göre ayarlamanız için miktar vermiyoruz. Bu üç malzemeyi bir kapta karıştırın ve gece uyumadan önce tüketin. Bu kürü tükettikten sonra başka bir şey yemeden uykuya dalabilirsiniz.

Maydanozlu Dereotlu Yoğurt Kürü

Yağ Yakan Yoğurt Kürleri

Maydanoz ve dereotunu ince ince kıydıktan sonra bir kaba koyun. İstediğiniz miktarda az yağlı yoğurdu kaba ekleyip karıştırın. Ardından seveceğiniz miktarda limon suyu ekleyin ve karıştırın. Kürünüz hazırdır. İsterseniz limonları, kabuklarını soyup minik parçalar halinde de ekleyebilirsiniz. Gece uyumadan bir iki saat önce tüketebilirsiniz.

Soğanlı Yoğurt Kürü

Kuru soğandan bahsettiğimizi düşünüp korkmayın. Yoğurt kürümüz taze soğan ile yapılıyor. Taze soğan, taze nane ve semizotunu ince ince kıyıp bir kapta yoğurt ile karıştırın. Taze soğan, nane, semizotu ve yoğurt oranını kendi isteklerinize göre ayarlayabilirsiniz. Ne de olsa dene-yanıl en etkili yöntemdir.

Doğal Kür

Yağ Yakan Yoğurt Kürleri

Doğal kürü hazırlamanız için ihtiyacınız olan malzemeler: Lahana yaprağı, maydanoz, limon ve su. Kaynattığınız suyun içerisine önce lahana yapraklarını ekleyip 3-4 dakika kaynatın. Daha sonra maydanozları ekleyerek 2-3 dakika daha kaynatın. Karışım soğuduktan sonra süzün ve istediğiniz miktarda limon ilave edin. Kürünüz hazır. Tok karnına tüketebilirsiniz.

Sodalı Yoğurt Kürü

Bir kaba yiyebileceğiniz miktarda az yağlı yoğurt ekleyin. Sıktığınız bir limonun suyunu yoğurtla karıştırıp daha sonra yavaş yavaş sodayı ekleyin. Bu karışımı hem gece uyumadan önce hem de sabahları aç karnına tüketebilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.