"Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız"

İnci Vardar 15.06.2016

Alperen Ocakları, LGBT bireylerin düzenleyeceği onur yürüyüşünü yaptırmamakla tehdit ederek devlet yetkililerini göreve çağırdı.

Alperen Ocakları, 26 Haziran'da İstanbul Taksim'de düzenlenmesi planlanan Onur Yürüyüşünü engelleyeceklerini açıklayan bir bildiri videosu yayımladı. Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, "İsmi onur yürüyüşü olan ama aslı ahlaksızlık olan ve toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Üsküdar'da bulunan vakıf binasında bildiriyi okuyan Mican, Ziya Paşa'nın "Nush ile uslanmayanı etmeli tektir tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir" sözünü hatırlatarak, bu tehdidin, kimsenin özel hayatına bir tepki olmadığını, bunun "iyiliği emretmek ve kötülüğü yasaklamak" olduğunu belirtti. Mican, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu ahlaksızlığa ve pervasızlığa izin veren, yön tayin eden, kulaklarını tıkayan, gözlerini kapayan sayın devlet yetkilileri, sizleri bu ahlaksızlığa son vermek için göreve davet ediyoruz. Aksi takdirde derin milletin temsilcileri olan Alperen Ocakları olarak, ecdadımızın ağır bedeller ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu topraklarda, ahlaksızların fantezi yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Aksi takdirde tepkimiz çok net ve sert olacaktır."

"Yürüyüşü engelleyeceğiz, artık her şeyi göze aldık."

Türkiye Cumhuriyeti'nin laik ve demokratik bir toplum olduğunu göz ardı edercesine sözlerine devam eden Mican, "Halkımızın %99'unun Müslüman olduğu bir ülkede bu şekilde bir rezalet, ahlaksızlık, kesinlikle bizim buna müsaade etmemiz söz konusu değildir. Ki bunun yanında devletimiz de milletimizin değerlerini göz önünde bulundurarak, buna dur demesi gerekiyor. Bu çünkü normal bir şey değil. Bu özgürlük normal bir özgürlük değil" dedi.

"Biz şimdi bir basın açıklaması yapıyoruz, şu anda uyarıyoruz, kamuoyuna duyuruyoruz. Yani önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz" diyerek sözlerine devam eden Mican'ın, yürüyüş engellenirken yaralanan ya da hayatını kaybeden birileri olursa, bunun sorumluluğunu kime yükleyeceği ise merak konusu.

Bu gelişmeler dahilinde, yetkililerin güvenlik gerekçesiyle yürüyüşü mü yoksa Alperen Ocaklarını mı engelleyeceği, toplumun bazı kesimleri tarafından sorgulanıyor.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.