Wolf of Wall Street Ekibinde Neler Oluyor?

Onur Arslan 02.08.2016

Wolf of Wall Street yapımcıları hakkında çok çarpıcı iddialar var.

Geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri'nde yayın yapan, kültür ve magazin dergisi Variety'de son derece çarpıcı bir haber yer aldı. Bir mahkeme dilekçesine dayandırdıkları habere göre, gerçek bir dolandırıcının hayatından uyarlanmış olan Wolf of Wall Street filminin yapımcıları ve ortakları, milyarlarca dolarlık bir vurgunla suçlanmaktalar. tarafından canlandırılan Jordan Belfort adlı borsacının Amerikan borsa sistemindeki açıkları kullanarak, nasıl zenginleşip insanları dolandırdığını, oldukça mizahi bir dille anlatan filmin yapımcıları benzer bir durumla karşı karşıya kalabilirler.

Wolf of Wall Street Ekibinde Neler Oluyor?

Red Granite Pictures'ın CEO'su Riza Aziz ve finansçı Jho Low, her ne kadar henüz suçlanmasalar da Malezya Kalkınma Fonu'nun bazı kaynaklarının, lüks gayrimenkuller ve sanat eserleri satın almak ve kumar masraflarına harcamak gibi iddialarla karşı karşıyalar. Aslında bu iddiaların hedefi, Riza Aziz'in de üvey babası olan Malezya Başbakanı Najib Razak ve kendisinin, söz konusu devlet fonlarının yüzlerce milyon dolarlık kısmını zimmetine geçirmekle itham edilmesi. Ayrıca başka Arap ülkelerinden yetkililerinin de söz konusu yolsuzluk olayının içinde olduğuna dair iddialar da dillendirilmekte.

Wolf of Wall Street Ekibinde Neler Oluyor?

Dilekçedeki en ilginç ithamlardan biri de, 'nun Las Vegas'ta Low, Aziz ve bazı Malezyalı yetkililerle birlikte kumar oynadığı olmuş. Bu buluşmada Low'un 1 milyon doları kumarhanede bıraktığı ve bu paranın izi takip edildiğinde aynı Malezyalı fonlara ulaşıldığı belirtilmiş. DiCaprio'nun temsilcisi henüz telefonlara çıkmadığı için bir açıklama yapılmamış. Bunun yanında Low'un Sony ile işbirliği için 106 milyon doları aynı kaynaktan kullandığı da bir diğer iddia olarak kayıtlara geçmiş. Eğer bu iddialarla ilgili bir somut bir soruşturma ve dava süreci yürütülebilirse, anlatacak öykü sıkıntısı çeken Hollywood için Wolf of Wall Street'ten sonra bir devam filmi olanağı bile oluşabilir.

Tabii bu, Wolf of Wall Street'in davalık olduğu ilk olay da değil. Eski haber için sizi şuraya alalım.

Kaynak: Variety

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.