Willys’e Selam Olsun!

Efe Ersoy 25.07.2016

Jeep Wrangler’dan atalarına hürmet.

Willys’e Selam Olsun!

Jeep, her yıl birçok konsept geliştiriyor, özellikle SEMA gibi fuarlarda konsept araçlarıyla yer alıyor. Ancak bu sefer, 75. yılına özel olarak bambaşka bir Jeep var karşımızda.

1941 yılında ilk kez, Willys-Overland Motor Co. tarafından üretilen Willys MB, İkinci Dünya Savaşı’nın mekanik ikonlarından birisi olmuştu. Bugün ise, 3.6 litrelik V6 motoru ile Wrangler Sport, atalarına saygıda kusur etmiyor.

Willys’e Selam Olsun!

Jeep Marka Yöneticisi Mike Manley, “Benzeri olmayan bir Jeep Wrangler yapmaya gayret gösterdik. 75th Salute adıyla geliştirdiğimiz bu konsept, markanın efsanevi tarihini saygıyla anarken, günümüzün ikon haline gelmiş Jeep tasarımı ile orijinal Willys MB tasarımını bir araya getiriyor. 1941 yılında ilk kez üretildiğinde off-road araç kullanımını başka bir boyuta taşıyan, sürücüsüne özgürlük sağlayan ve daha fazla macera yaşatan böyle bir araca saygımızı bu konsept ile sunmak istedik” açıklamasını yaptı.

16 inçlik çelik jantlar, 32 inçlik askeri lastikler tarafından sarılı olan Jeep Wrangler 75th Salute konseptinde, ikonik hale gelen “bagaj kapağındaki stepne”, çelik tamponlar, çift çeki demiri ve düşük sırtlıklı kumaş koltuklar yer alıyor. Askeri yeşil renkteki araç, 6 ileri manuel şanzımana sahip ve 1941’de üretilen ilk versiyonda olduğu gibi kapı ve tavan yer almıyor.

Willys’e Selam Olsun!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.