Watch Dogs 2’den Yeni 20 Dakikalık Oynayış Videosu

Nural Özel 02.09.2016

Serinin ikinci oyunundaki yeni hack yeteneklerimizi, kooperatif oyunu ve daha birçok şeyi biraz daha yakından görüyoruz!

3 gün önce Ubisoft, Watch Dogs 2 için yeni bir oynayış videosu yayımladı. Ki videonun uzunluğu 20 dakika olunca tabii biraz afalladık. Fakat nihayetinde, oyunu biraz daha yakından tanıma fırsatımız oldu. Önceki yazılarımın bir tanesinde Ubisoft CEO’sunun bu oyun hakkındaki yüksek beklentilerinden bahsetmiştim. Bu videoyu izleyince, siz de bu beklentinin nedenini anlayacaksınız. Her şeyden önce, videoyu bir izleyin, sonrasında da detaylara geçelim. Video hemen aşağıda:

Öncelikle, oyun zaten hackleme üzerine kurulu olduğu için, videoda da bol bol hacking (hackleme) işlemi görüyoruz. Baş karakterimiz Marcus, bu konuda profesyonel bir hacker (bilgisayar korsanı) olduğu için açıkçası sızamadığımız pek bir teknoloji yok. Bunlardan en göze çarpanı ise, şahsen, drone’ların sistemlerine sızıp onları kontrol etmek. Drone’ların (dört pervaneli uçan meretler) da artık gündelik hayatımıza ufak ufak girdiğini düşünürsek, bunları oyuna dahil etmenin güzel ve ince bir detay olduğunu düşünüyorum.

Watch Dogs 2’den Yeni 20 Dakikalık Oynayış Videosu
Marcus ve onun hacker grubu "DedSec"

Sadece hacking mi? Tabii ki değil. Videoda göreceğiniz bir diğer unsur ise kooperatif oynanış. Co-op olarak da geçen kooperatif oynanış, bir grup takım arkadaşınızla (ki bu grup toplamda 2 kişi de olabilir) birlikte görevlerin üstesinden gelmeyi temel alıyor. Oyuncular, birlikte ve stratejik ilerleyerek, görevleri "daha temiz" bir şekilde bitirebiliyorlar. Videoda bu konu ile alakalı göreceğiniz bir sahnede, bir oyuncuyu, diğer arkadaşının bina içindeki ilerleyişini drone ile izleyerek ona ekstra güvenlik sağlıyor. İçerideki oyuncunun göremediği köşeler olsun vesaire, dışarıdaki drone ile görülüp ona göre anlık stratejiler belirlenebiliyor. Daha güvenli olması bir yana, bu özellik ayrıca, oyunculara daha keyifli bir oyun deneyimi de sunuyor.

Watch Dogs 2’den Yeni 20 Dakikalık Oynayış Videosu

Son olarak “Bounty” (İkramiye) özelliğinden de bahsetmek istiyorum. Bounty, aslen şöyle bir şey: Siz oyunda bir suç işliyorsunuz, sonrasında otoriteler (polisler) peşinizde koşturmaya başlıyor. Yeterli mi, tabii ki değil! Sizinle aynı bölgede bulunan, sayıları maksimum 3 olmak üzere başka oyuncular da polislerle birlikte sizi yakalamaya çalışıyorlar. Tam bir curcuna yani! Bunun sonucunda, eğer yakalanırsanız, diğer size karşı olan oyuncular bounty (ikramiye) kazanıyor. Yok hayır, bir şekilde kaçar ve kurtulursanız da bu ikramiyeyi siz kazanıyorsunuz. Aslında, oyunun bu özelliği, oyunu bir hayli interaktif de yapıyor. Bu açıdan düşününce -kaçan sizseniz bu durum can sıkıcı olsa bile- genel olarak gayet güzel düşünülmüş bir özellik olduğunu düşünüyorum şahsen.

Watch Dogs 2’den Yeni 20 Dakikalık Oynayış Videosu
Yukarıda bahsi geçen "Bounty" kovalamacasından bir enstantene

Tekrardan hatırlatayım: Oyun 15 Kasım’da PS4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sunulacak. Muhtemelen 15 Kasım’a kadar daha birçok gelişme olacaktır. Bu yüzden de daha fazla gelişme için, lütfen takipte kalın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.