War Thunder'da Deniz Savaşları

Yasin Abay 18.08.2016

Gemi savaşları için bir alternatif daha yolda. Kapalı beta testi bu yıl başlıyor.

Geçtiğimiz aylarda ‘’Deniz savaşları War Thunder’a geliyor’’ diyerek hepimizi heyecanlandıran oyun, bunu bir 1 Nisan şakası olarak oyunculara ve medyaya sunmuştu. Ücretsiz ve devasa çok oyunculu oyunların huyudur böyle özel günler! Bu ay içinde ise bu şakanın tam anlamıyla bir yalan olmadığı anlaşıldı. 11 Ağustos 2016’da beklenen açıklama geldi.

War Thunder, World of Tanks’e göre daha karmaşık yapıda bir oyun oldu çoğu zaman. World of Tanks’in aksine savaş uçakları ve tanklar aynı savaşta kullanılabiliyor. Şimdi ise gemiler bu işin içine girecek. Yine kafadaki soru, "Nasıl olacak bu iş?" Önce uçaklar, sonra tanklar ekendi ve bir şekilde başarı sağlandı. Deneme - yanılma ve iyi oyuncu geri bildirimleri ile gemi tiplerini de oyuna entegre etmeyi başaracaklardır. Bunu ümit ediyoruz.

War Thunder'da Deniz Savaşları

Bilindiği üzere gemiler, kullanılmasa da oyunda vardı. Zafer puanı için gemilere saldırılabiliyordu. Tabii her ne kadar bu gemiler bot ise de uçak savar atışları ile paramparça olabiliyordunuz. Özellikle hedefiniz bir kruvazör ise… Gemilerin oyuna ekleniş süreci ise World of Warships’in gelişine benziyor. Oyunu önce "Knights of the Sea" adlı eklentinin 24$-31$ fiyat aralıklı başlangıç paket fiyatları ile satışa sunacaklar. Aslında bu yöntemi daha önce tankları oyuna eklerken de kullanan War Thunder, bir süre sonra ise yine tanklarda olduğu gibi gemileri de herkese ücretsiz sunacak.

War Thunder'da Deniz Savaşları

Eklenti içeriğinden bahsedelim. Evet, aklınıza World of Warships tipi bir oyun gelebilir. Kruvazörler, uçak gemileri, zırhlılar ve destroyerler gibi… War Thunder ise bu gemi tiplerini kullanmayı başta her bir oyun tur zamanının artması endişesi olmak üzere reddediyor. Bunun yerine daha kırılgan ama çevik gemi tipleri tercih edilecek. Hücumbotlar, sahil güvenlik botları, torpido botları ve PT botlar gibi…

Oyunu bu haliyle tecrübe eden bir oyuncu olmasa da oyunun hayranlarının biraz hayal kırıklığı yaşadığı söylenebilir zira her suda yüzen şey "gemi" sıfatı alıyor ve bu kelime akla devasa araçlar getiriyor. Sunulması planlanan araçlar ise akla gelenlere göre çok daha küçük kalıyor. Her ne kadar oyuncu yorumları bu hayal kırıklığını açıklasa da beklentilerin hala büyük olduğu ve bu gelişmenin oyuncuları heyecanlandırdığı inkar edilemez.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.