#VitorPereiraVarsaBizYokuz

İnci Vardar 08.08.2016

Taraftar tepkili, Ali Şen tepkili, Hulusi Belgü tepkili, bir tek Aziz Yıldırım'dan ses yok.

Gazetemsi'nin en Fenerbahçelisi Emre Aydın bir süredir Vitor Pereira ile ilgili şikayetlerini dile getiriyordu. Bu haberi okuyunca muhtemelen "Hah! Tabii ya! Tam da böyle olmalı!" tepkisi verecektir. Verilecek kararlar belli olmasa da şimdiden kendisine gözün aydın diyeyim.

Malumunuz, geçtiğimiz sezon lig, kupa ve Avrupa'da istenen sonuçları alamayan, son olarak Monaco'da umutlandırıp hevesleri kursakta bırakan Fenerbahçe'ye ve Vitor Pereira'ya taraftarın tepkisi her geçen gün artıyor. Yeni sezonda yönetimin Pereira'yla devam etme kararı almasıyla yapılan transferlere rağmen taraftarlar, ilk tepkilerini UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki Monaco maçında belli etti. Ülker Stadı'nda oynanan kritik maçı yaklaşık 10 bin taraftar takip etti ve tribünlerin büyük kısmı boş kaldı. Monaco karşısında oynanan kötü futbol ve Şampiyonlar Ligi'ne havlu atılmasıyla taraftarın tepkisi sosyal medyaya sıçradı. Sarı-lacivertli taraftarlar "İstafınıVerVitorPereira", "VitorPereiraVarsaBizYokuz", "VitorPereiraGoHome", "İstifaEtPereira" gibi başlıkları Twitter'da dünya listesine sokmayı başardı.

Bunun üzerine Ali Şen sazı eline aldı, Vitor Pereira'nın gönderilmesinin kulüp için en faydalı karar olacağını söyledi.

AA muhabirine açıklama yapan Ali Şen, Fenerbahçe'nin dünyanın en büyük kulüplerinden biri olduğunu vurguladı ve "Pereira geldiği zaman otoritesinin, ciddiyetinin Fenerbahçe'yi taşıyamayacağını söylemiştim. Fenerbahçe dünyanın en büyük kulüplerinden biri ve dünyanın en büyük taraftarlarına sahip. Böyle bir kulübe de güçlü, tecrübeli, bilgili, otoriter antrenör lazım. Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu Pereira'ya her türlü desteği verdi. Çalışma ortamının en iyi şekilde verilmesine rağmen Pereira başarılı olamadı. Pereira, bir an evvel gitmeli" ifadelerini kullandı.

#VitorPereiraVarsaBizYokuz

Para var, çare var

Pereira'nın gönderilmesi halinde alması muhtemel tazminat ya da yıllık ücretinin sorun olmayacağını da aktaran Şen, "Tazminat konusu Aziz Yıldırm ve yönetim kurulu için çok ufak, hemen halledilebilir bir konudur" dedi.

Taraftarın tepkisine ve muhtemel teknik direktör değişikliğine de değinen Şen, "Aziz Yıldırım 18 yıldır başkanlık yapıyor. Kulübün içini dışını biliyor. Yönetim kurulunda tecrübeli arkadaşlar var. Bilgili ve kültürlü insanlar var. Gelecek teknik direktörün yabancı ya da yerli mi olacağı konusuna en iyi kararı onlar verir" diyerek sözlerini tamamladı.

"Tribünlerin boş kalmasını başkan istiyor"

Fenerbahçe Kulübünün eski yöneticisi ve 2015 yılında yapılan genel kurulda başkan adayı olan Hulusi Belgü, bu dakikadan sonra yapılacak teknik direktör değişikliğinin yarar getirmeyeceğini dile getirdi.

Hulusi Belgü, Vitor Pereira'nın geçen sezon başarısız olduğunu vurgulayarak, "Şu anda onun gönderilmeye çalışılması abesle iştigal olur çünkü sezon başladı, hazırlıklar yapıldı. Teknik direktörün isteğine göre transferler gerçekleştirildi. Bu hocadan memnun olmayan taraftar ve genel kurulun sözlerine Aziz Bey kulaklarını tıkadı. Bu saatten sonra hoca değiştirmek Fenerbahçe'ye daha da zarar verir. İyi hoca bu dönemi boş geçmez. Ne yazık ki büyük bir hata yaptılar. Başkanın İsmail Kartal olayındaki gibi taraftara ve genel kurula meydan okuduğunu düşünüyorum. Nasıl İsmail Kartal'ı getirdi, Pereira'yı da tutması buna benzer bir hareket" değerlendirmesinde bulundu.

Taraftarın tepkisini ve Monaco maçında tribünleri boş bırakmasına da değinen Belgü, "Boş kalmasını başkan istiyor. Taraftarın maçlara gelmesini istemiyor. Sadece kendi düşüncesiyle hareket edenlerin gelmesini amaçlıyor. Gelmeyen taraftara kızmıyorum. Her şey İsmail Kartal'ın döneminde olduğu gibi gidiyor. O zaman da tribünlere taraftar alınmıyordu. Yine okul tarafındaki tribüne taraftar alınmıyor. Çok net bir şekilde ortada bu" diye görüş belirtti.

#VitorPereiraVarsaBizYokuz
Buraya da bir "What can I do sometimes?" yakışır aslında.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.