Uzun Süreli İlişkilerde Kaybedilen Beş Erkeklik Hormonu

Bıyıklılar Ekibi 24.05.2018

Takriben bir yıldır birlikte olduğun kız arkadaşın “Sen çok değiştin!” diye tepene çıkıyorsa ve sen, ne olduğunu anlamayıp “Hiiiç, normal” diyorsan, bil ki bazı hormonlarını kaybettin.

Aslında sorgulanmaması gereken bir şey bu. Ama kadınlar doğa kanunlarına karşı gelmeyi kendilerine görev bilirler. Sen sadece normale dönmüşsündür, onlar bunu değişmek olarak algılarlar. Oysa bu beş hormon sadece ilişkinin ilk dönemlerinde harekete geçiyor, sonra kayboluyor.


“Bu akşam takılacağız” hormonu
Bu hormon için “kaybedilen” yerine “bastırılan” demek daha doğru olur. Kadın kısmı 3-5 erkeğin bir araya gelmesini, testosterona batıp çıktıktan sonra eve dönmesini sevmez. “Bu akşam arkadaşlarla takılacağız” cümlesini duyunca önce surat yapar, yetmezse trip atar, o da yetmezse ağlar ve sonunda iş “Ya onlar ya ben” durumuna gelir.


“İyi iç çamaşırı” hormonu

Ortada bir sevgili yokken veya ilişkinin ilk zamanlarında en sevilen aksesuar olan “belki sevişirim donu” ilişki süresi uzayınca terk edilir. Aynı şey kadınlarda da geçerlidir. O güzelim danteller, satenler, string’ler sanki hayatınıza hiç girmemişçesine, yerini eprimiş penyelere bırakır. Bir de “Erkekler evlenince neden değişiyor?” diye sorarlar. Soru mu bu şimdi?


“Asıl sen kendine bak” hormonu
Eskiden babalar gibi kavga eder, tavşanlar gibi barışırdınız, değil mi? Bir yerden sonra o tutku gidiyor, yerini “Haklısın hayatım”lara bırakıyor. Çünkü bir de bakmışsınız, ilişki ilerledikçe o çıtı pıtı kız gitmiş, yerine bir Mike Tyson, bir Emre Belözoğlu gelmiş. Çenesi ayrı, eli kolu ayrı oynayan hatuna bulaşılmaz diyoruz, televizyon kumandamızı alıp köşemize çekiliyoruz.


“Günde 20 kere arama” hormonu
Zamanında saatlerce konuşmak için ayrı hat aldınız, “Günaydın” ayrı, “Uyudun mu?” ayrı, “İyi geceler aşkitom” ayrı onlarca mesaj gönderdiniz, evden çıkarken, yoldayken, kapının önündeyken arayıp sevgi sözcükleri söylediniz ve kızı ilginin doruklarında yaşamaya alıştırdınız. Bakın şimdi ne oldu? Eve giderken “Yoğurt lazım mı?” diye sormanız artık kız arkadaşınıza yetmiyor, romans haznelerini doldurmuyor. Ama hata sizde. Baştan hormonlarınıza sahip çıksanız şimdi o kadar ilgi istemeyecekti.


“Maymundan yeni geldim” hormonu
Kız arkadaşınla aynı evde yaşamazken ya da ona anahtar yaptırmamışken, afedersin osura osura uyumak, yataktan sadece ayağını uzatıp pantolonunu yerden maymun gibi almak, kırıntılarını evin her yerine saçmak, hatta tişörtüne dökülmüş bisküvi kırıntılarını “hüüüüp” diye üstünden çekmek gibi güzel huyların vardı. İlişki başlayınca bunları kaybettin, orası tamam. İlişki uzadı, aynı eve geçildi, yine de o hormonları tekrar yerine koyamadın. Neden? Çünkü elinde süpürgeyle peşinde dolaşan, surat asan, “Yok bir şey!” diye atar yapan biri var. Geçmiş olsun.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.