FIVB'de Türk Yönetim Kurulu Üyesi

İnci Vardar 07.10.2016

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Uluslararası Voleybol Federasyonuna yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

FIVB'de Türk Yönetim Kurulu Üyesi

Mutlugil, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te düzenlenen 35'inci FIVB Dünya Kongresi'nde gerçekleşen seçimle, yönetim kurulu üyelerinden biri oldu. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı, daha önce de 36. CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu'na seçilmiş ve finanstan sorumlu Asbaşkan olarak görevlendirilmişti.

FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) yönetim kurulu üyeliğine seçilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Özkan Mutlugil, "FIVB Yönetim Kurulu'nda yer almak, dünya voleybolunun gelişimine katkıda bulunmak ve ülkemizin temsili açısından çok önemli. Amacımız Türk voleybolunu her alanda, her yerde, en iyi şekilde temsil etmek. Umuyorum ki, hali hazırda gayet iyi ilişkilerimizin olduğu CEV ve FIVB ile önemli projelere imza atarak Türk voleybolunun değerini daha da yukarılara taşıyacağız" dedi.

Ary S. Graça başkanlığa devam edecek

Bu arada 35'inci FIVB Dünya Kongresi'nde, 2012 yılından beri görevini sürdüren Dr. Ary S. Graça yeniden FIVB Başkanı seçildi.

Seçim sonrası konuşan Graça, "Voleybolun gelişiminin, sportif başarının ve dünyada kaç kişiye ilham vereceğimizin bir limiti yok. Başkanlığım süresince voleybol sporunun büyük potansiyeline ulaşması için elimden geleni yapacağıma dair söz veriyorum. Tüm dünyadaki büyük voleybol ailesine, bana ve vizyonuma güvendiği için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.