Ülkücü Ülkücüye Bunu Yapar Mı?

İnci Vardar 07.07.2016

Meral Akşener'in bayramlaşma programında kavga çıktı, "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları yükseldi.

MHP'nin muhalif sesleri arasında yer alan Meral Akşener, bazı MHP'li muhaliflerin katılımıyla bir otelde bayramlaşma etkinliği düzenlendi. Ancak etkinlik, Akşener'in konuşma yaptığı sırada bir grup, "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganlarıyla protesto edildi. Bunun üzerine protestocu gruba, bardak ve sandalye fırlatıldı. Olayın kavgaya dönüşmesi üzerine protestocu grup salondaki muhaliflerce dışarı çıkarıldı.

Olayların ardından yeniden kürsüye çıkan Akşener, hiçbir gücün ülkücünün ülkücüye el kaldırmasına sebep olamayacağını söyledi.

Akşener, "Buraya gönderilen çocuklar da benim evlatlarım. Başka annelerin çocukları üzerinden kabadayılık yapılmaz. Onlar bizim evlatlarımız. Ülkücülerin kardeşlik hukukunu ve inancını ne yaparsanız yapın bitiremeyeceksiniz, asla bu duyguyu tahrip edemeyeceksiniz" diye konuştu.

Bu arada, protestocu gruptan bir kişi, otel dışında silahla havaya ateş açtı. Polis ekipleri, bunun üzerine silahla havaya ateş eden kişiyi gözaltına aldı.

Ülkücü Ülkücüye Bunu Yapar Mı?

Diğer yandan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bu bayram tebriği organizasyonuyla ilgili görüşlerini daha erken saatlerde sunmuştu.

"Bayramlaşma bugün buradadır, bunun dışındaki bayramlaşma, bana gelen bilgiler doğrultusunda Fetullah Gülen örgütlenmesinin tavsiyesi ve onların bir siyasi, sosyal zemine tekrar kavuşturulması için bir oyundur. Bu oyun bozulacaktır. O sebepten dolayı böyle bir bayramlaşmaya tevessül eden, bu oyunda hala figür olarak görev alanlara tüzüğümüzün gereği yapılacak ve artık Milliyetçi Hareket Partisi'nde bir ayıklanma mevsimi başlayacaktır" diyen Bahçeli, konuyla ilgili değerlendirmesini soran gazeteciye de "Bunu ciddiye alıyor musunuz ki böyle bir sorunun cevabını benden bekliyorsunuz? Hiç ciddiye almıyoruz onları" diye cevap vermişti.

Kaynak: AA

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.