Twitch TV'de Son Günlerin En Çok İzlenen 5 Oyunu

Yasin Abay 08.09.2016

Bazı oyunları oynaması kadar izlemesi de zevk verir. Twitch TV son zamanların ilk 5’ini listeledik.

Twitch TV, bir canlı oyun yayınlama platformu ve gün içinde binlerce yayıncı çeşitli oyunları canlı olarak bu platformdan yayınlıyor. Bazı yayıncılar kendine has tarzları ile seyirci toplarken, bazıları ise oyunu çok iyi bildikleri için izleyicilerin hayret eden bakışları ile yayın yapıyorlar. Sebebi ne olursa olsun, bazı oyuncular ciddi izleyici sayılarına ulaşıyor ve o oyunların camialarında tanınmaya başlıyorlar. Tanınma ile çeşitli yardım yayınları ve yayın maratonları da oyun yayıncılığı ile gelişen canlı yayın türleri oldu. Peki tüm bu unsurların da etkisi ile en çok seyirci çeken oyunlar hangileri, sizin için derledik.

5. World of Warcraft

Twitch TV'de Son Günlerin En Çok İzlenen 5 Oyunu

World of Warcraft’ın kökleri 94’e kadar dayansa da o zamandan şu ana kadar çok gelişme gösterdi. Devasa çok oyunculu (MMO) türünde olan World of Warcraft Twitch TV’de en çok izlenen oyunlar arasında çok az bir farkla beşinci sırada bulunuyor. Hemen ardından gelen Overwatch sıralamada aşama kaydedebilir gibi görünse de bu sadece kısa bir süre için mümkün olacaktır. World of Warcraft, Twitch TV’deki yerini koruyacak gibi.

4. Dota 2

Twitch TV'de Son Günlerin En Çok İzlenen 5 Oyunu

Adına Basshunter tarafından şarkılar yazılan Dota, Dota 2 ile Twitch TV genel akışında dördüncü sırada yer alıyor.

2013 çıkışlı bir Valve oyunu olan Dota 2 ücretsiz bir MOBA oyunu olarak en çok oynananlar arasında. Belki Dota ile isim benzerliği dışında çok benzerliği olmayan Dota 2 de izlenme sayılarında yerini koruyacaktır.

3. Hearthstone: Heroes of Warcraft

Twitch TV'de Son Günlerin En Çok İzlenen 5 Oyunu

Hearthstone: Heroes of Warcraft, Mart 2014’te yayımlanan ücretsiz bir dijital kart oyunu. Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen bu oyun da Warcraft serisine dahil. Kısa dönem içinde ara ara ikinci sıraya geçmesini beklediğimiz oyun da zaman içinde ilk 10 arasında değişken izleyici sayılarına erişebilir.

2. Counter Strike: Global Offensive

Twitch TV'de Son Günlerin En Çok İzlenen 5 Oyunu

Kısaca CS: GO dediğimiz Counter Strike: Global Offensive gelişime açık karakterleriyle ve oyun sisteminin oyuncuları sürekli oynar vaziyette tutmaya çalışmasıyla dikkat çekiyor. Kafa ağrıtmayan ve seri geçişlerle pek de sinir harbi yaratmayan CS: GO, üçüncü sıradaki Hearthstone: Heroes of Warcraft’tan çok az bir farkla ikinci sırada yer alıyor. Twitch TV’de izlenme olarak ikinci olmayı başarabilen efsane serinin muhteşem oyunu gelecek adına da olumlu sinyaller vermekte. Ne var ki, CS: GO muhtemelen asla birinci olamayacak.

1. League of Legends

Twitch TV'de Son Günlerin En Çok İzlenen 5 Oyunu

League of Legends, gerçekten efsanelerin liginde gibi. Bu ligde ise şimdilik yalnız gibi görünüyor çünkü Twitch TV izlenme sayılarına göre son zamanlarda en yakın rakibi CS: GO’dan neredeyse iki kat fazla izleyiciye sahip. Renkli karakterleri, gelişmiş ve ünlü yayıncılarıyla birinciliği kimseye kaptırmayacak gibi görünen League of Legends, Türkçe seslendirmeleri ile ülkemizde de çok fazla oyuncu ve izleyici tarafından takip ediliyor.

Genel Değerlendirme

Twitch TV’de izlenme sayısı olarak ilk 5’i zorlayabilecek potansiyel sahibi dört oyun görünüyor. Bunlardan en yakını Overwatch. Diğer üç oyun ise Call of Duty: Black Ops III, World of Tanks ve Minecraft. Her ne kadar bu oyunlar ilk 5 için potansiyel sahibi olsa da birinci sıraya erişebilmeleri neredeyse imkansız gibi görünüyor. League of Legends, şimdilik zirvede yalnız ve Twitch TV’de onunla yarışabilecek oyun yok.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.