Tüylerinizi Diken Diken Edecek Bir Oyun: Mezarsız Ölüler

İrem Çamarası 26.07.2016

Bir oyun düşünün; morg soğukluğu ve korkunçluğu ile sizi karşılıyor…

Mezarsız Ölüler, varoluşçuluk felsefesinin önemli temsilcilerinden biri olan Jean Paul Sartre’ın, işgal altındaki Fransa’da bağımsızlık mücadelesi veren direnişçilerle, orduyu destekleyen silahlı halk gücü arasında yaşanan olayları konu edindiği oyunu. Bir durum karşısında olacakları göstermenin, anlatmanın yanında, izleyicileri düşünmeye ve sorgulamaya çağıran bu oyundan bütün izleyenlerin oldukça etkileneceğine eminiz.

Oyun, bir grup direnişçinin, bir köyü ele geçirmek isterken yakalanmaları ile başlayan kanlı bir sorgulamayı konu alıyor. Oyuncuların morg kabinlerinden çıkması ile başlayan oyun ve sorgulamanın morgda yapılması ile izleyiciler her sahne ilerleyişinde daha da gerilime boğuluyor. Direnişçilerin konuşmaması ile işkenceye dönüşen sorgulama, direnişçilerin davalarını ve kendi varoluşlarını sorgulamaları ile devam ediyor.

Tüylerinizi Diken Diken Edecek Bir Oyun: Mezarsız Ölüler

Oyundaki işkence sahneleri hafızalardan silinmeyecek kadar etkileyici bir şekilde ele alınmış durumda. Hatta bazı izleyicilerin bu gerçekçi işkence sahnelerine dayanamadığından oyunu terk etmeleri ya da bayılmaları da oyun sırasında görülen manzaralardan birkaçı. Sahnelerin bu kadar gerçekçi olması ve olayın gerginliğinin bu kadar üzerinize sinmesi ile o acıyı siz yaşıyormuş gibi hissetmeniz de gayet olası bir durum haline geliyor.

Tüylerinizi Diken Diken Edecek Bir Oyun: Mezarsız Ölüler

Oyunda Ayça Eren’in performansı akıllardan çıkmayacak kadar başarılı ve etkileyici. Küçük yaşlardaki bir direnişçiyi sahneleyen Ayça Eren, herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Eğer bu atmosferden rahatsız olmayacağınızı ve biraz kendinizi sorgulamanın iyi geleceğini düşünüyorsanız, bu oyuna gitmenizi tavsiye ediyoruz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.