Tüyler Ürperten Zamanda Yolculuk Dizisi: 11.22.63

Elif Nas Ünal 06.09.2016

'Bu akşam ne izlesem?' diyenler, Stephen King’in romanından uyarlanan zamanda yolculuk temalı “11.22.63” mini dizi serisini mutlaka listeye almalı!

Zamanda yolculuk temalı 11.22.63 mini dizi serisinin ilk bölümü geçtiğimiz yıl Şubat ayında yayınlandı. Nisan ayında sekizinci ve son bölümü yayınlanan dizi, hiç şüphesiz sekiz bölüm boyunca herkese heyecandan tırnak yedirtti. John F. Kennedy’nin suikastını engellemek için zamanda yolculuk yaparak 1960 yılına giden bir İngilizce öğretmeninin hikayesini anlatan 11.22.63’ün başrolünde James Franco var. Her zamanki gibi rolünün hakkını fazlasıyla veren (celebrity crush alert) James Franco’nun yanı sıra dizide karşımıza Sarah Gadon, Chris Cooper ve Nick Searcy gibi başarılı sanatçılar da çıkıyor. IMDb’de 8.3 almış dizimizin fragmanını şöyle bırakıyorum:

Bilim kurgu, gerilim, gizem ve zamanda yolculuk

11.22.63’ün en enteresan yanlarından biri zamanda yolculuk konusunu işleyiş şekli. Bilim kurgu, gerilim ve gizem meraklılarının ilgisini çekecek şekilde kurgulanmış dizi, çoğunlukla 1960’lı yılların Amerika’sında geçiyor. Stephen King’in aynı isimli 849 sayfalık romanından uyarlanmış 11.22.63, Stephen King’in alışılagelmiş korku temasından farklı bir yerde duruyor ve aynı zamanda bir aşk hikayesi de içeriyor. Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda 11.22.63 romanı için yoğun bir araştırmaya girdiğini söyleyen Stephen King, daha önce böyle bir konu hakkında yazmadığı için ilk başta kendini garip hissettiğini belirtiyor.

Tüyler Ürperten Zamanda Yolculuk Dizisi: 11.22.63

Hala keşfetmediyseniz mutlaka izlemeniz gereken dizilerden biri olan 11.22.63 için iyi ki filmi çekilmemiş de mini dizi serisi olarak yayınlanmış diyebiliriz. Zira 11.22.63 adlı dizimizin konusu sekiz bölüme tam da olması gerektiği gibi yayıldığı için tüm bölümler kendilerini heyecanla ve merakla izletiyor. Zamanda yolculuk temasını seviyorsanız mutlaka 11.22.63’ü izleyin diyerek sizlere naçizane bir tavsiyede bulunuyor ve şimdiden hepinize iyi seyirler diliyorum!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.