Türkiye'de Bir İlk... Hack'n Break Sürüyor

Oğuz Taktak 22.08.2016

Türkiye'nin ilk açık inovasyon kampı Hack'n Break tüm hızıyla devam ediyor.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde 20 Ağustos'ta katılımcıların konaklama alanlarına yerleştirilmesi, networking ve sosyal aktivitelerle başlayan Hack'n Break, 21 Ağustos'ta workshop ve eğitimlerle haftaya hızlı bir giriş yaptı. Google ve Ege İhracatçı Birlikleri'nin de tam destek verdiği etkinlikte inovasyon odaklı bir gün yaşandı. Türkiye'nin ilk açık inovasyon kampı Hack'n Break'in ilk gününde, üreten, tasarlayan ve yaratıcı bir kitle, yatırımcı ve mentorlarla biraraya geldi.

Türkiye'de Bir İlk... Hack'n Break Sürüyor

Sosyal aktivitelerle desteklenen etkinliğin ilk gününde, eğitim inovasyonu, IoT, web teknolojileri, UI, UX üzerine eğitim ve workshoplar verildi. Start-upların projelerini yatırımcı ve mentorlara sunma fırsatı bulduğu StartupTalks buluşmasının ardından katılımcılar akşam saatlerinde Network Nights ile bir araya geldi.

Türkiye'de Bir İlk... Hack'n Break Sürüyor

Bager Akbay'ın mentorluğunda “Eğitim Ortamları Tasarlama" başlıklı iki gün sürecek olan ideathonda, katılımcılar hem sosyal fayda hem ticari amacın bir arada olduğu bir üretim mekanı tasarlanması için beyin fırtınası odaklı bir çalışma gerçekleştirdi. Güne yoga ile başlayan Hack'n Break katılımcıları, etkinlik aralarında zumba ile eğlenirken, akşam etkinlikler bittikten sonra hep birlikte denizin keyfini çıkardı. Google ve Ege İhracatçı Birlikleri'nin de tam desteğiyle gerçekleşen Hack'n Break'te, bugün eğitim ve inovasyon çalışmaları, pratik İngilizce eğitimleri, yaratıcı fikir çalışmaları, IOT teknoloji eğitimleri, startup proje sunumları, windsurf, kitesurf, yüzme ve satranç etkinlikleri yer alıyor. Bunların yanı sıra ODTÜ Tasarım Topluluğu ve etkinliğe katılan tüm tasarımcı ve şehir planlamacılarının katılımıyla Social Design Atölyesi gerçekleşiyor.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.