Türkiye Önemli Bir NATO Ortağıdır, Öyle De Kalmalıdır

Defne Taktak 09.08.2016

Bu sözler Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'e ait.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Bild gazetesine yaptığı açıklamada böyle söyledi. Ayrıca Türkiye ve Rusya arasındaki yakınlaşmanın iyi bir gelişme olduğunu ifade ederek ''Ancak bu ilişkinin, Rusya'nın Türkiye'ye alternatif bir güvenlik ortaklığı sunacak kadar sıkı olacağına inanmıyorum. Türkiye çok önemli bir NATO ortağıdır ve öyle de kalmalıdır'' diye de ekledi.

Türkiye Önemli Bir NATO Ortağıdır, Öyle De Kalmalıdır

Türkiye çok önemli bir NATO üyesidir ama vize serbestisi söz konusu değil.

Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye vize serbestisi uygulayıp uygulamayacağına ilişkin Steinmeier, ''Vize serbestisi ancak koşulların yerine gelmesiyle mümkün olur. Şu anda bu söz konusu değil'' değerlendirmesinde bulundu.

Almanya Dışişleri Bakanı ayrıca Suriye'deki trajediye de değinmeyi ihmal etmedi. Steinmeier, siyasi olarak Suriye'de güçsüz olmadıklarını ancak çatışmaları da durduramadıklarını belirterek çatışmaların 5 yıldır devam ettiğini vurguladı. Suriye'de yaşanan trajedide bazı aktörlerin çatışmaları sonlandırmakla ilgilenmediği suçlamasında bulundu. Ayrıca "Suriye'nin siyasi geleceği Esed'siz olmalıdır" dedi.

Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.