Türk Yapımı Korku Oyunu No70

Zafer Babal 02.10.2016

Hep başkaları mı korkutacak bizleri? Biraz da Türk yapımcılar korkutsun.

Korku oyunları günümüzde eski popülerliğini sürdürmese de Türk yapımcılar da bu oyun türüne el atmış gözüküyor. Özellikle Youtube tarzı video barındırma sitelerinde, gerek canlı, gerekse önceden yüklenmiş videolarda korku oyunu ile haşır neşir olan ciddi bir kitle vardı. Korku oyunlarını oynayan insanları izlemek çoğu zaman o oyunu oynamaktan daha eğlenceli oluyordu. Outlast, Soma kadar iddialı yapımların da bulunduğu bu oyun türüne Oldmoustache Game Works’ün yapımcılığını üstlendiği No70 bu yılın sonunda dahil olmayı planlıyor.

Türk Yapımı Korku Oyunu No70

No70 oyununun hikayesi

Aras ve Erhan isimli iki kardeş çocukluk yıllarını babaanneleri ile birlikte No70 isimli evde geçirmiştir. Küçükken korktukları olaylarla karşılaşmış olsalar da birbirlerine söz verip bu olayları kimseyle paylaşmamışlardır. Aradan yıllar geçmesine rağmen Erhan bu evle ilgili kabuslar görmeye devam eder. Bu durumdan kurtulmak için 20 yıl sonra No70'e dönen Erhan, Aras’ın kendisine engel olabileceği düşüncesiyle ilk başta ona haber vermez. Bir ay sonra kendisine ulaşacak şekilde Aras’a mektup yollayan Erhan eve gitmesinden sonra ortadan kaybolur. Aras da eline ulaşan bu mektuptan sonra bir şeylerin ters gittiğini anlayıp No70’e Erhan’ı bulmak amacıyla gider. Lakin olaylar Aras’ın beklemediği şekilde gelişecek ve işler sarpa saracaktır.

Türk Yapımı Korku Oyunu No70

Sistem Gereksinimleri

Bu tür oyunlarda minimum sistem gereksinimleri genelde düşük oluyor. No70 de düşük seviyeli bilgisayarlarda dahi oynanabilir gözüküyor:

CPU: Intel Core i3-530 @ 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 810 @ 2.60 GHz
RAM: 4 GB
OS: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit / Windows 8.1 64-Bit - Mac osx - Linux
Video Card: NVIDIA GeForce GTS 450 (1 GB) or AMD Radeon HD 5870 (1 GB)

Türk Yapımı Korku Oyunu No70

Şahsen No70’in, oyun hâlâ geliştirme aşamasında olsa da atmosfer olarak başarılı bir yapım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Oyunun başlangıcında şahit olduğunuz salon takımı 80’li yılların çocuklarına yabancı gelmeyecektir. Bu tarz ayrıntılar oyunu benimsememizde de rol oynuyor.

Türk Yapımı Korku Oyunu No70

Steam’de Greenlight isimli hangi oyunların sitede yer alacağıyla ilgili bir test alanı bulunuyor. Bu bölümde Steam’de yer almak isteyen yapımlar kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Belirli seviyede beğeni alan oyunlar da Steam’de satışa çıkıyor. No70 Steam’deki bu aşamayı da başarıyla tamamlayarak yıl sonunda oyuncularla buluşmayı hedefliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.