Türk Formula 1 Pilotları İçin Yeni Yarış Pisti

İnci Vardar 09.06.2016

En büyük hayallerinden biri Formula 1'e sporcu yetiştirmek olan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, yeni yarış pisti için Motosiklet ve Otomobil Sporları Federasyonu ile ortak hareket edecek.

AA muhabirinin sorularına cevap veren milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Türkiye'de herkesin rahatlıkla yararlanabileceği yarış pistine ihtiyaç duyulduğunu ve Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna'nın desteğiyle ilçede motor sporları yarış pisti yapacaklarını söyledi.

"Belediye Başkanı Tuna motor sporlarına destek veriyor. İlçenin tanıtım ve gelişimine katkı sağlayacak pistin yapımı için Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ile Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı da bize destekte bulunuyor. Bir araya gelip bütün motor sporlarının organize edilebileceği bir pistin yapımını sağlayacağız" diyen Sofuoğlu, pist yapım sürecinin hızlandırılması için yarın bölgede başkanlarla inceleme yapacaklarını kaydetti.

Türk Formula 1 Pilotları İçin Yeni Yarış Pisti

Açıklamalarına devam eden milli motosikletçi, yetiştirdiği öğrencilerden birinin 2-3 yıl içinde dünya şampiyonluğu yaşayacağına inandığını belirtti ve ekledi: "Biz yarışın farklı bir kısmıyla ilgileniyoruz ancak en büyük hayallerimden biri de Formula 1'e sporcu yetiştirmek. 80 milyonluk bir nüfusa sahip bu ülkeden neden bir Formula 1 pilotu çıkmasın? Bu benim bir hayalim, nasip olur mu bilmiyorum. Aktif olarak kendi yaptığım sporla uğraşıyorum. Henüz böyle bir çalışmam yok ama hayallerimden biri bir Formula 1 pilotunu yetiştirmek ve onun yanında olmak."

Haber Kaynağı: AA


BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.