Turizmciler Umutlandı

Ezgi Özkurt 28.06.2016

"Kısa süre içerisinde ciddi bir toparlanma bekliyoruz."

Turizmciler Umutlandı

Turizmciler, Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin normale dönmesi konusunda varılan mutabakatın ve Rusya ile ilişkilerin geliştirilmesi için atılan adımın turizme olumlu etkileri olacağını düşündüklerini belirtti.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, "Türkiye ile İsrail arasında ikili ilişkilerin yeniden normalleşmesini sağlayacak olan müzakerelerin olumlu sonuçlanması, turist akışını olumlu etkileyecek bir unsurdur" dedi.

Ulusoy, Rusya ile ilişkiler konusundaki adımları da gayet olumlu bulduğunu ifade etti.

"İki tarafın da uyumlu bir şekilde anlaşacağını umuyorum. Halklar birbirini seviyor, bu işi bundan sonra siyasetçiler çözecek. Bu bize katkı sağlar, fevkalade iyi olur."

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık da İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi için uzun süredir çalışmaların sürdüğünü ve bu sonucun beklendiğini anlattı.

Ayık, "Anlaşma ile kısa süre içerisinde ciddi bir toparlanma bekliyoruz. İlk hedef, İsrail pazarında 1 milyon olmalı. En kısa süre içerisinde 1 milyon sayısını hedeflemeliyiz çünkü İsrail bize çok yakın mesafede. İnsanlar Türkiye'ye çok kolay geliyorlar, İstanbul, Antalya ve diğer destinasyonları kullanıyorlar" diye konuştu.

Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır da "Sahil kesiminde olan bütün arkadaşlar bu haberlerden büyük mutluluk duyuyorlar. İsrail ve Rusya konusunda atılan adımlar çok olumlu. Zaten yapılması gereken bir şeydi. Mısır ile aramızın düzelmesinin de bize pozitif etkileri olur" dedi.


Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.