Tuna Kiremitçi Romancılığı Bıraktı

Ezgi Özkurt 30.09.2016

Okan Bayülgen'in yüzlerce defa televizyonculuğu bırakmasından sonra, bakalım Kiremitçi sözünde durabilecek mi?

Tuna Kiremitçi Romancılığı Bıraktı

Romantik kitleleri ve tüm kırık kalpleri peşinden sürükleyen yazar Tuna Kiremitçi açıkladı: "Romancılık hayatımı sonlandırıyorum."

9 Ekim'de son kez Mustafa Saffet Kültür Merkezi'nde okurlarıyla buluşacak olan yazar, 'Tuna kaçar!' diyerek edebiyat hayatından ceketini alıp çıkmaya karar vermiş.

"Git Kendini Çok Sevdirmeden", "Hepimiz Birilerinin Eski Sevgilisiyiz", "Bu İşte Bir Yalnızlık Var" romanlarının yazarı Tuna Kiremitçi, romantik kalemiyle tanınan bir yazardı. Geçmiş zaman diliminde konuşacağız çünkü kendisi bu işleri bıraktı.

Tuna Kiremitçi kelime oyunu yapıyor olabilir mi?

Farkındaysanız, "Romancılık hayatımı sonlandırıyorum" demiş. Kiremitçi'nin 'Şiircilik hayatı', 'Öykücülük hayatı' gibi yeni bir edebi dünyaya taşınma ihtimali var. Yine de sevenleri oldukça üzgün. Zaten kırık olan kalpler, bir de bu haberle küçük parçacıklara ayrılmış olabilir. Oysa her şey ne kadar güzel başlamıştı. Hepimiz birilerinin eski sevgilisi olduğumuz gerçeğiyle yüzleşmiş (ki bundan nasıl da haberimiz yok), bağlanma problemimizi 'Git Kendini Çok Sevdirmeden' ile keşfetmiştik (aslında tam olarak böyle olmamıştı).

Tuna Kiremitçi modern toplumun ikili ilişkilerine dair hepimizin bildiği ama duymaktan sıkılmadığı şeylerden bahsettiği için mi bu kadar popüler oldu? Veya 'reklamın iyisi kötüsü olmaz' sözünü kanıtlarcasına, eleştirildikçe mi popülerleşti? Bu da başka bir tartışma konusu olarak burada böylece kalsın.

Romancılık hayatına atılmak için muhteşem bir gün

İçindeki cevheri ortaya çıkarmak isteyen yazar adayları, Tuna Kiremitçi'nin de piyasadan silinmesi üzerine harıl harıl yazmaya başlamış. Romancılığı bırakarak gençlere umut ışığı olan ve Türk edebiyat piyasasında müthiş bir hareketlenmeye sebep veren Tuna Kiremitçi'ye gönülden teşekkür ediyoruz.

Sosyal medya bu işe ne diyor?

Hayatın nabzını tutan sosyal medya, konuya tabii ki sessiz kalmadı. İşte Tuna Kiremitçi'nin son akşam yemeği için verilen tepkiler:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.