Trump'tan 'Başkanlık Yarışından Çekil' Çağrılarına Cevap

Oğuz Taktak 09.10.2016

Trump, "Başkanlık yarışından çekil" çağrılarına karşı "Hayatımda hiçbir yarıştan çekilmedim" değerlendirmesini yaptı.

Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Donald Trump, anketlere göre bir ara önde götürdüğü başkanlık yarışında, hakkında art arda gelen iddia ve suçlamalar yüzünden savunmada kalmaya devam ediyor. Trump hakkındaki eleştiriler, Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton'la New York'ta katıldığı televizyon münazarasında beklenenin altındaki performansının ardından hayli artmıştı.

Cumhuriyetçi aday, edebe aykırı ifadeler kullandığı video kayıtlarının ardından, partisinin Utah ve Alabama gibi ABD'nin en muhafazakar eyaletlerdeki önde gelen siyasetçilerin kendisine yaptığı "Başkanlık yarışından çekil" çağrılarına cevap verdi.

Trump'tan 'Başkanlık Yarışından Çekil' Çağrılarına Cevap

ABD medyasına açıklama yapan Trump, yarıştan çekilmesinin "sıfır ihtimal" olduğunu belirterek "Hayatımda hiçbir yarıştan çekilmedim. Çok güçlü bir desteğe sahibim. Hiçbir zaman mükemmel bir insan olduğumu söylemedim ya da olmadığım biri gibi olmaya çalışmadım." ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetçi Parti'nin Nebraska Senatörü Ben Sasse, sosyal medya mesajında, partisinin hala kazanma şansının olduğunu, Trump'ın onurlu bir hareket yaparak geri adım atmasını ve yardımcısı Mike Pence'ye fırsat vermesini istedi.

Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.