True Skin Ekrana Taşınıyor!

Bihter Kartheuser 19.09.2016

İnsanların artırılmış gerçeklik içinde yaşadıkları bir dünya...

Artık artırılmış gerçeklik içinde yaşamaya çok uzak sayılmayız. Akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz, bilgisayarlarımız, dokunmatik ekranlar, sanal gerçeklik gözlükleri, simülasyonlar, interaktif video oyunlar ve daha niceleri... Ne kadar da çabuk uyum sağladık tüm bu teknolojik gelişmelere, bu dijital araçlar nasıl da algımızı dönüştürdü ve hayatımızın bir parçası oldu. Artık tüm bu araçlar bize yabancı bile gelmiyor...

Bunun bir tık ötesine gittiğinizde Stephan Zlotescu’nun senaryosuyla karşılaşıyorsunuz. Zlotescu’nun True Skin adlı kısa filmi, yakın gelecekte herkesin bedenlerini dijital olarak artırdığı, vücut parçalarını değiştirip dönüştürdüğü bir dönemde geçiyor. Senaryo, Amerika’da bedenini artıracak bütçeye sahip olmadığı için Tayland’a gidip Bangkok’un arka sokaklarındaki yaşama tanıklık eden, bu sırada da esrarengiz olaylar yaşayan bir gencin hikayesini anlatıyor.

TRUE SKIN from H1 on Vimeo.

True Skin, Stephan Zlotescu, 2012

Hologramlar, neon ışılar ve dijital beden parçalarına sahip karakterleriyle hem siberpunk hem de distopik özellikler taşıyan filmin televizyon dizisi olarak uyarlanması söz konusu. Amazon Stüdyo’nun yapımcılığını üstleneceği dizinin yönetmenliğini yine Stephan Zlotescu yapacak. Scott Glassgold ise yeni şirketi Ground Control ile yapımcılığını üstlenecek.

Başlangıçta dizi yapımını Warner Bros. almak isterken, Amazon Stüdyo’nun diziyi sahiplendiği öğrenildi. Amazon anlaşılan son yıllarda büyüyen e-ticaret işini medya sektörüyle taçlandırma peşinde. 2015 yılında yalnızca online müzik ve video için 3 milyon dolar harcayan Amazon’un bu bütçeyi her yıl 1 milyon dolar artırması bekleniyor. Umarız True Skin’i ekranda da ayın kalitede izleme şansına sahip oluruz.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.