Toyota’dan 50. Yıl Hediyesi: Corolla Axio

Efe Ersoy 20.07.2016

1966’dan günümüze gelen başarı çoşkuyla kutlanıyor!

Toyota’dan 50. Yıl Hediyesi: Corolla Axio

Takvimler 1966 yılını gösterdiğinde, Japonya’da kimsenin efsane olacağını tahmin etmediği bir otomobil geliştirilmişti. Toyota ailesinin en güçlü üyesi Corolla, bu yıl 50. yaşına giriyor ve Japon otomotiv devi, 11. jenerasyonunu ürettiği efsanevi otomobili Corolla’nın doğum gününü 50. yıl özel versiyonu ile kutluyor.

Avrupa versiyonundan daha farklı görünen Asya versiyonu Corolla, 50. yıla özel olarak “Corolla Axio Hybrid G 50 Limited” adıyla, yalnızca 500 adet üretilecek ve 2.4 milyon yen (yaklaşık 66.000 TL) fiyatla Eylül ayında satışa sunulacak.

Toyota’dan 50. Yıl Hediyesi: Corolla Axio

Büyüklü küçüklü birçok yeniliği bünyesinde barındıran Corolla Axio, Kristalize İnci Beyazı veya Mika Siyah rengiyle, LED farları ve 16 inç alaşım jantlarıyla piyasaya sunulacak. İç mekan ise tamamen bu versiyona özel olarak üretilmiş. Kırmızı deri döşemeler kapılarda ve koltuklarda farklılık yaratırken, özel logo işlemeleri iç mekanın diğer özelliklerinden biri olmuş.

Toyota’dan 50. Yıl Hediyesi: Corolla Axio

Hybrid G, yani 1.5 litrelik motorun elektrikle desteklendiği anlamına gelirken, bu özel versiyonun yalnızca Asya ülkelerinde satılacak olması, Corolla fanatiklerini hayal kırıklığına uğratacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.