Tower Island: Explore, Discover and Disassemble

Yasin Abay 02.08.2016

Sanal gerçeklik seti olanlar için her yaş grubuna hitap eden eğlenceli bir oyun.

Tower Island, genel olarak HTC Vive için inşa edilmiş, Team of Light Mecia LLC tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir oyun. 27 Temmuz 2016 çıkışlı oyun keşfedilmeyi bekleyen bir ada üzerinde oynanıyor ve oyun birimleri bir oda boyutlarına göre ayarlanmış. 2m x 1.5m bir alan oyun için yeterli olacaktır.

Sadece senaryoyu takip edip arkanıza yaslanabilirsiniz ama asıl eğlence adayı santim santim keşfederek başlıyor. Canlı ve renkli atmosferi, ipuçları eşliğinde adeta oyacaksınız. Her ipucu size yeni bir yapboz açacak. Her yapboz ise sökmeniz için güzelce yaratılmış kulelerden oluşuyor.

Birimler bu oyunda ciddi bir rol oynuyor. Sanal gerçeklik, size büyük bakış açısı veren ve ipuçları ile güzelce sökmenizi sağlayan küçük kulelerden, gerçekte ne kadar küçük olduğunuzu anlamanıza yardımcı olacak dev kulelere kadar birimleri hissetmenizi sağlayacak. Her kule parçasını yaratıcı bir şekilde ortadan kaldıracak ve puanlar toplayacaksınız. Daha sonra yaptığınızın özetini izleyebilecek ve takıldığınız noktalarda daha yaratıcı fikirler elde etme şansını bulacaksınız.

Tower Island: Explore, Discover and Disassemble

Her kulenin hayatınızdan ne kadar büyük olduğunu anlamanıza yardımcı olacak 25’ten fazla müzik size eşlik edecek. Bu müzikler ise, 8-bit müzikler yerine sizi gecenin ilerleyen saatlerine kadar oyunda tutmaya yardımcı olacak dikkatle yaratıldı. Eminiz ki oyun sürecinde favori yapbozunuz dışında bir veya iki tane de favori müziğiniz olacaktır.

Başlangıç ile birlikte size sunulan 5 adet kuleden daha fazlasını istiyorsanız, etrafa dikkatlice bakmaya başlasanız iyi olacak. Oyun sahasının içinde 20 adet kule gizlenmiş durumda. Oyun içi bazı sırları çözerseniz açmanız gereken bir sonraki kuleden çok çok uzağa nakledileceksiniz. Bu yerde ise sonraki kuleyi açmak için yapbozları ve mini oyunları çözmeniz gerekecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.