Toronto Film Festivali’nde Dizi Prömiyerleri

Nazlı Sönmez 31.08.2016

Toronto Uluslararası Film Festivali’nde bu sene iki eski, iki de yeni dizinin prömiyeri yapılacak. Black Mirror, Transparent, Wasteland ve Tuka Macho!

Toronto Film Festivali bu sene 8-18 Eylül arasında düzenlenecek ve festivalde bazı dizilerin yeni veya ilk bölüm prömiyerleri yapılacak. Dizilerin adlarına baktığımızda seçim yaparken ne kadar dikkatli davrandıklarını görmek oldukça kolay. İşte Torontoluların tüm dünyadan önce izleme fırsatı bulacağı diziler:

Black Mirror

Tüm dünyayı teknolojiyle ilgili endişelere sürükleyen, gerçekçi ve çarpıcı yaklaşımlarıyla ütopik bir dünya yaratan ama aynı zamanda da bu dünyaya ne kadar yakın olduğumuzu vurgulayan Black Mirror, en son 2015’e girerken 1 saatlik bir bölüm yayınlamıştı. Her bölümü gibi etkileyici ve sarsıcı olan son bölümünün ardından yepyeni bir sezonla karşımıza çıkacak Black Mirror’ın merakla beklenen yeni bölümü Toronto Film Festivali’nde gösterilecek.

Toronto Film Festivali’nde Dizi Prömiyerleri

Transparent

Belgesel tadında ilerleyen ve iki sezonunu da büyük başarılarla bitiren Transparent, Californialı bir ailenin hikayesine odaklanıyor. Yanlış bedende dünyaya gelmenin dramını inceleyen dizide, aile babası artık bir kadın olarak hayatına devam etme kararı alıyor. Bunun çocuklarının üzerindeki etkileri ve her bir karakterin hayatı üzerinden derinlemesine incelenmesi, Transparent’ı özel bir dizi haline getiriyor. Üçüncü sezonun açılışı ise Toronto Film Festivali’nde yapılacak.

Wasteland

Black Mirror ve Transparent’ın aksine yeni bir dizi olan Wasteland, Çek yapımı mini dizi. Bir kömür madeninin bulunduğu köyde geçen mini dizide hırs, para, güç gibi kavramlar incelenirken, kasabada kaybolan bir çocukla beraber gizemli olaylar da ekrana geliyor.

Tuka Macho

Tuka Macho ise Kenya yapımı yepyeni bir dizi. İlk iki bölümünü Toronto Film Festivali’nde yayınlayacak dizide Nairobi sokaklarının vahşiliğini ve bir suç örgütünün hikayesini izleyeceğiz. Klasik dizilerden farklı olarak interaktif bir şekilde internet üzerinden yayınlanacak diziye müdahale edebilecek ve kimin suçlu veya suçsuz olduğuna karar verebileceğiz. Yeni nesil dizi dünyasının ilk türlerinden Tuka Macho, tüm dünyanın merakla beklediği bir yapım.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.