THY Bugünkü Miami Seferlerini İptal Etti

Ezgi Özkurt 06.10.2016

Matthew Kasırgası, THY'nin Miami seferlerini karşılıklı olarak iptal etmesine sebep oldu. Amerika, kasırga sebebiyle alarma geçti.

THY Bugünkü Miami Seferlerini İptal Etti

ABD'de etkili olması beklenen Matthew Kasırgası nedeniyle, Türk Hava Yolları, bugün için Miami’ye yapmayı planladığı seferleri karşılıklı iptal etti.

190 yolcu otellere yerleştirildi

Türk Hava Yolları, özellikle Miami’de etkili olması beklenen kasırga nedeniyle bugün İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 13.30 da yapılması planlanan 'TK-77' sefer sayılı uçuşu iptal edildi.THY iptal edilen İstanbul Miami Seferi'nin 190 yolcusunu otellere yerleştirildi.

Olağanüstü hal ilan edildi

Kasırga nedeniyle Florida, Georgia, Güney Carolina ve Kuzey Carolina eyaletlerinin kıyı bölgelerinde olağanüstü hâl ilan edilirken, birçok bölgede halkın tahliye edilmesi kararlaştırıldı. Merkezi Miami'de bulunan Ulusal Kasırga Merkezi, dün 4'üncü seviyede ilerleyen kasırganın etkili olmasının beklendiğini açıklarken Ulusal Meteoroloji Dairesi kasırganın ABD'de de saatte 115 kilometre hızla devam edeceğini ve şiddetli yağışlara neden olmasının beklendiğini açıkladı.

ABD'de, Florida, Georgia, Güney Carolina ve Kuzey Carolina eyaletlerinin okyanus kıyısında bulunan bölgelerinde ciddi bir tehdit oluşturması beklenen kasırga nedeniyle 4 eyalet valisi kendi bölgelerdeki kıyı ilçelerinde geçerli olacak olağanüstü hal ilan kararı almıştı.


Kaynak: DHA

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.