This is the Police

Yasin Abay 04.08.2016

180 gün içinde 500 bin dolar kazanılabilir mi? Verilecek kararlar bunu belirleyecek.

2 Ağustos 2016 itibarı ile keyifli ve bir o kadar da stres yaşatacak bir oyun sahnede yer alıyor: This is the Police. Weappy Studio tarafından geliştirilen oyunun yayımcıları Nordic Games ve EuroVideo Medien. Steam üzerinden de çıkış tarihi ile satışa sunulan oyun strateji-diplomasi-polisiye karışımı, "Taht Oyunları" tadı veren bir türde.

This is the Police oyun karakterimiz ile tanışalım: Jack Boyd. Jack bir emniyet amiridir ve emekliliğine çok az kalmıştır. Bu kısa zaman içinde de herhangi bir pisliğe karışmadan ömrünün geri kalanında emekli maaşını doya doya yemeyi hayal eder. Tabi olası problemler listesi uzundur. Yolsuzlukların, suçların ve politik entrikaların bol olduğu şehir Freeburg’da Jack’in çok dikkatli olması gerek.

This is the Police

Mafya, belediye, kilise ve sendikalar Jack’in çevresini sarmış olacak. Her biri yaşlı emniyet amirimize bir şeyler vaat ederken ondan da bir şeyler koparmaya çalışacak. Bir nevi ticaret işlerinin döndüğü satranç tahtasında bulunan taşlar ise çok büyük. En küçük bir hata ile ölüme yaklaşabilir, hapishaneye düşebilir yaşlı Jack. Bunu önlemek içinse oldukça diplomatik davranmalı, soğukkanlılığını yitirmemelidir.

Evet, hikaye heyecan veriyor. Hikayenin dışına çıkarsak, oyunda bazı günlük görevler mevcut. Çetelere karşı delil toplama, acil durumlarda doğru hareket etme, emir altındaki polisleri yönetme ve size ayrılacak bütçeyi yönetmek gibi… Büyük görev ise emekliliğinize 180 gün kaldı ve bu süre bitene kadar 500 bin dolar kazanmalısınız.

Yüksek performanslı bir donanım gerekmeksizin oynayabileceğiniz This is the Police, iki günlük oyuncu incelemelerinde gayet olumlu tepkiler aldı. 5 adet Steam başarımı bulunan oyun 9 Ağustos’a kadar %10 indirimle 22,50 TL olarak fiyatlandırılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.