The Strokes ”Future Present Past” EP’si İle Geri Döndü!

Taner Turna 02.06.2016

En son bundan üç yıl önce “Comedown Machine” isimli albümleri ile diskografilerine vasat bir çalışma ekleyen Amerikalı indie-rock grubu The Strokes’dan “yıkılmadık ayaktayız” EP’si geldi.

Julian Casablancas‘ın The Voidz’la kafasına göre takılıp üstüne bir de Tyranny isimli, kredisini tüketen bir albüm yaptığı; Albert Hammond Jr.‘ın solo çalışmaları ile özgüven tazelediği; grubun en sessiz elemanı Nikolai Fraiture‘ın dahi eş-dost ziyaretine değil, solo turnelere çıktığı ayrılık sürecinin ardından, The Strokes hayranları, grubun ayyuka çıkan huzursuzluklarının düzelmeyeceği görüşündeydi. Fakat grubun yapmış olduğu yanlış müzikal tercihler onları yıldırmamış olacak ki, The Strokes, “Future Present Past” isimli yeni EP’leri ile sahalara geri döndü.

2000’li yılların başında herkesin sevdiği bir grup olmanın yanı sıra The Strokes, sonrasında doğacak bir çok indie-rock projesinin de ilham kaynağı haline gelmişti. Üç yıl önce, “fetret döneminde” çıkardıkları 5. albümleri ile gerileme dönemini resmi olarak başlatan The Strokes, üç şarkılık ve bir remix’lik “Future Present Past” EP’si ile dosta düşmana ‘yıkılmadık ayaktayız’ mesajı verdi. Önce ‘Oblivius’ isimli şarkılarını Julian Casablancas‘ın yeni radyo programı ‘Culture Void‘de servis eden The Strokes, kalan iki şarkısını da birçok grubun başarı totemi olan Beats 1 Radio’dan Zane Lowe’un sunumu ile paylaştı.

”OBLIVIUS”, albümün ateşleyici gücü olarak konumlanırken, ”Drag Queen” ile 80’lere selam çakıp new-wave topraklarına giriş yapıyoruz. Julian Casablancas’ın vokal imzasını bıraktığı iki şarkının ardından ”Threat of Joy”da ise sular duruluyor ve son olarak Moretti’nin mutfağından çıkan remix ile albümü kapatıyoruz.

"Bu kadar anlattın, ayıp olmasın, dinleyeyim bari" diyenler gelsinler, aşağıda takılalım hep beraber.

Drag Queen

Ve daha fazlası.

Taner Turna

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.