The New York Times'dan Sıralı Tam Liste!

Elif Durgun 14.10.2016

Bu hafta cinsel taciz suçlamalarıyla boğuşan Donald Trump'ın geçtiğimiz Haziran'dan bu yana Twitter'dan hakaret ettiği herkes burada...


ABD'de başkanlık seçimlerine sadece 24 gün kaldı… Cumhuriyetçi Parti Başkan adayı Donald Trump, zaten ‘celebrity’ bir kişilik olduğu yetmiyormuşçasına; hitap tarzı, seçtiği kelimeler ve benimsediği vizyon ile de manşetlerden ‘inemedi’. Oysa manşetlere değil Beyaz Saray’a yürüyor olması gerekti. Ancak görünen o ki, bunu başaramayacak.

Meksika sınırına öreceği duvar ya da silahlanmayı teşvik edeceği açıklamasıyla ‘imajını çizdirmelere’ doymayan Trump, geçtiğimiz Cuma günü iki kadın tarafından cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya kalarak zirveyi gördü. Cumhuriyetçi aday elbette iddiaları yalanladı.

Haberi New York Times gazetesi patlattı. Habere konu olan hanımefendiler, 74 yaşındaki Jessica Leeds ile Rachel Crooks, Trump'ın kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu ileri sürdü. Leeds, olayın New York'a uçuşu sırasında gerçekleştiğini savundu. Crooks ise 22 yaşında, Trump Tower binasında resepsiyonist olarak çalışırken Donald Trump tarafından tacize maruz kaldığını iddia etti. Taciz mağdurları, iddiaları hakkında herhangi bir yasal başvuruda bulunmadı. Trump ise buna karşılık olarak NY Times’a dava açtı. Ancak konuşulan o ki, bu davayı da kaybedecek.


Amerikan basını bu haftayı Donald Trump’ın gazeteyle yaşadığı savaşla geçirirken, NY Times da boş durmadı ve dün Trump’ın başkanlığa adaylığını ‘resmen’ açıkladığından bu yana Twitter’dan hakaret ettiği 247 *ismi “sıralı tam liste” halinde yayımladı. (*Bu listede, insanlar, yerler, kavramlar ve yaşam biçimleri dahil her şey var.Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Çünkü biz yazmaya başladık ama o kadar çoktu ki, başaramadık.)

POLİTİKACILAR

Hillary Clinton (ikiyüzlü, dalavereci (yüzlerce defa), yalancı), Bernie Sanders (deli, felaket, mahvolmuş), Jeb Bush (zayıf, onursuz, acınası bir figür), Ted Cruz (yalancı ve (yüzlerce kez) onursuz), hem baba hem oğul George W. Bush, Beyaz Saray Sözcüsü Paul D. Ryan, ABD Başkanı Barack Obama, Eski ABD Başkanı Bill Clinton ve aralarında birçok eyaletin vali, belediye başkanı ve senatörünün de olduğu 33 isim daha.

BASIN ÇALIŞANLARI

Maureen Dowd ve Amy Chozick’in de aralığında olduğu 8 NY Times yazar, CNN Haber Spikeri Anderson Cooper, The Huffington Post gazetesinin kurucusu Arianna Huffington, Medya Araştırma Şirketi Başkanı Brent Bozell ve 30 medya çalışanı daha.

ÜNLÜLER

Whoopi Goldberg, Samuel L. Jackson, Penn Jillette, Woody Johnson, John Oliver, Ronda Rousey, Paulina Vega, Neil Young.

Kaynak: The NY Times

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Onur San
Adam gerçek bir Esenyurtlu. Saç boyasından vazgeçip gelse kimse yadırgamaz.
18.Eki
Beğen(0) Beğenme(0)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.