The Fullmetal Alchemist Live Action Filminin Çekimleri Tamamlandı

Su Tunç 01.09.2016

Ünlü animenin live action uyarlamasının 2017'nin sonunda beyaz perdeyle buluşması bekleniyor.

Volümleri dünya çapında 64 milyonun üzerinde satan, iki kez "Japonya'nın gelmiş geçmiş en ünlü mangası" seçilen Fullmetal Alchemist'in live action uyarlamasının çekimlerine başlandığı geçtiğimiz mart ayında duyurulmuştu.

Fumihiko Sori'nin yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmde Edward Elric rolünü Ryosuke Yamada, Winry Rockbell rolünde ise Tsubasa Honda oynuyor.

Birçok anime ve manganın hayranlarının live action uyarlamalara karşı tepkili olması alışılagelmiş bir durum. Aralarından bazıları argümanlarını tüm Japon film sektörünü genelleyerek "Japonlar anime yapsın, filmlere bulaşmasın hiç" şeklinde ilerletme yolunu bile seçebiliyor. Aynı şekilde Fullmetal Alchemist severler, serinin live action uyarlamasının çekileceğini duyduklarında -tam da beklendiği gibi- seslerini yükseltmiş, live action uyarlamalarının gereksiz olduğundan, hatta ve hatta ana kurguyu baltaladığından dem vurmuşlardı.

Ne var ki bu önyargılı tutum Fullmetal Alchemist'in yaratıcısı Hiromu Arakawa'nın çekimler bitmeden, film setinin bulunduğu İtalya'ya gitmesi ve oyuncular için mini bir illüstrasyon hazırlaması üzerine biraz daha durulmuşa benziyor.

荒川先生 ありがとうございました!

#鋼の錬金術師』現場見学後、記念撮影用ボードに実筆でイラストを描いていただき、このサプライズに #ハガレン チームの士気はMAX🔥 3ヵ月にも及ぶ撮影のラストスパートに全力で臨みました👊 pic.twitter.com/LYNH4E6l6j
— 映画『鋼の錬金術師』公式 (@hagarenmovie) 30 Ağustos 2016

Fotoğraf: Pop-Verse

Bakalım film gösterime girdikten sonra gelecek eleştiriler ne yönde olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.