The BFG’den Yeni Fragman

Taner Turna 24.05.2016

Bugüne kadar birçok Disney filminde karşımıza çıkan Steven Spielberg, Roald Dahl’ın kaleme aldığı aynı isimli kitabından beyazperdeye aktarılan The BFG ile ilk kez Walt Disney dünyasına giriş yapıyor.

Bugüne kadar bir çok Disney filminde karşımıza çıkan Steven Spielberg, Roald Dahl’ın kaleme aldığı aynı isimli kitabından beyaz perdeye aktarılan The BFG ile kez Walt Disney dünyasına giriş yapıyor. Geçtiğimiz yıl bahar ayında çekimleri tamamlanan filmden yeni bir fragman yayınlandı.


2015 senesini Tom Hanks’in kaptanlığındaki Bridge of Spies filmi ile geçer notla kapatan, hatta Mary Rylance’ın Oscar’ı evine götürmesine yardım eden Steven Spielberg, şimdi de Roald Dahl’ın tüm dünyada 250 milyondan fazla kopyası satılan “The Big Friendly” kitabından sinemaya transfer olacak yeni filmi ile 1 Temmuz’da karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Walt Disney ve DreamWorks’ün ortak yapımcılığındaki The BFG, aynı zamanda bilim kurgu klasiği olan 1982 tarihli The Extra-Terrestial filminin yönetmeni Steven Spielberg ve senaristi Mellisa Mathison’ın yıllar sonra aynı projede buluşmasını da sağlıyor. Filmin başrol oyuncu kadrosunu Bill Hader (kendisi Inside Out’da Fear’ı seslendiren abimiz), Mark Rylance (Bridge of Spies’ın ardından ödüle doymadım der gibi) ve Ruby Barnhill oluşturuyor.

Geçtiğimiz hafta başlayan Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapan The BFG, Sophie isimli küçük bir kızın “Devler Ülkesi”ne olan ziyareti ve bu ziyaret sırasında tanıştığı bir dev ile olan arkadaşlığını sinema perdesine taşıyacak. Kitabın yazarı Roald Dahl’ın 100. doğum günü olan 1 Temmuz’da vizyona girecek The BFG’nin Cannes’dan aldığı yorumlara bakılırsa, bizleri sürükleyeceği görsel dünyada fazlasıyla mutlu olacağız. Filmden şimdiye kadar servis edilen fragmanlar ile tanışmak isteyenler önden buyursun.Taner Turna


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.