Terörle Mücadelede Putin'in Desteğine İhtiyaç Var

İnci Vardar 24.10.2016

Cumhurbaşkanı, Orta Doğu’da ‘terörle mücadele’ için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in desteğine ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Terörle Mücadelede Putin'in Desteğine İhtiyaç Var

Cumhurbaşkanı, Rus resmi kanalı Rossiya-1’de Mihail Gusman’ın sunduğu Formula Vlasti programına katıldı. Orta Doğu’daki ‘terörle mücadele’ sürecine değinen Cumhurbaşkanı, bu konuda Rusya ile işbirliği için gereken her adımı atmaya hazır olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı, 24 Kasım’da yaşanan ‘uçak krizi’ için ‘üzücü ve talihsiz’ yorumunu yaptı ve “Suriye topraklarındaki bu olayla bağlantısı olanlar yakalanarak mahkemeye verilmiş bulunuyor. Soruşturma devam ediyor. Şu anda Rus pilotun ölümüne neden olan kişi cezaevinde” dedi ve konuşmasına şöyle devam etti:

“Akkuyu konusunda çok zaman kaybettik. Akkuyu, Rusya ile yaptığımız hayati, çok ciddi ve önemli bir proje. Çünkü burada konu nükleer enerji ile ilgili. Hedef bu projeyi bir an önce bitirerek işletmeye açmak."

Turizm konusundaki endişelerle ilgi konuşan Cumhurbaşkanı, "Turizm bölgelerindeki güvenliğin sağlanması konusunda ise tüm önlemlerin alındığını sayın Putin’e söyledim” dedi.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.