Teröristler Olimpiyat Müsabakalarını Hedef Alabilir

İnci Vardar 05.07.2016

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ve Terörle Mücadele Komitesi Direktörü Jean Paul Laborde, terör tehdidiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı ve Terörle Mücadele Komitesi Direktörü Jean Paul Laborde, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında yaşamını yitirenlerin yakınları için başsağlığı diledi ve artan terör olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Teröristler Olimpiyat Müsabakalarını Hedef Alabilir

Terörün yerel ve bölgesel bir fenomen olmaktan çıktığına ve bütün dünyayı tehdit ettiğine dikkati çeken Laborde, terörle mücadelenin uluslararası işbirliği gerektirdiğini vurguladı.

Suriye ve Irak'ta 30 bin yabancı savaşçı olduğunu, Türkiye'nin tehlikeli bir bölgede bulunduğunu ve bu nedenle de terör saldırılarına maruz kaldığını söyleyen Laborde, "Terörle mücadelede Türkiye'nin Rusya ile diyalog kurması iyi bir işaret" dedi.

Küresel terörizmle mücadelede uluslararası toplumun net bir planı olmadığını ifade eden Laborde, terörle mücadelede ülkelere istihbarat paylaşımı çağrısında bulundu.

Ayrıca Laborde, terör saldırılarının artabileceği ve teröristlerin Brezilya'da düzenlenecek 2016 Olimpiyatları'nı hedef almak isteyebileceğini de bildirdi.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.