TEM Otoyolunu Kullanacaklar Dikkat

Oğuz Taktak 24.08.2016

Bolu'da, TEM Otoyolu’nun İstanbul istikameti 5 gün, Ankara istikameti 2 ve Bolu Doğu Kavşağı 3 gün ulaşıma kapatılacak.

Ağustos ayının sonundayız. Yıllık izinler, tatil hazırlıkları, şehir dışı gezileri için yoğun zamanlar. Bolu Valiliği de yazın ortasında TEM otoyolunda bakım yapma kararı almış. Muhtemelen önümüzdeki bayramda yaşanacak trafik yoğunluğuna önlem için yapılıyor ama keşke daha makul bir sezonda yapılsaydı demeden duramıyor insan.

TEM Otoyolunu Kullanacaklar Dikkat

Bolu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, karayolları ekipleri tarafından otoyolun Bolu Doğu Kavşağı bölümünde aydınlatma direklerinin değişim çalışması yapılacağı ifade edildi. Valilikten yapılan açıklamada şöyle:

"Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Kavşağı bölümünde aydınlatma direklerinin değişim çalışması başlatılacağından dolayı Ankara - İstanbul istikameti otoyol çıkışı 25 Ağustos ve 29 Ağustos tarihleri arasında 5 gün, İstanbul Ankara istikameti otoyol çıkışı 30 Ağustos ve 31 Ağustos tarihleri arasında 2 gün, D-100 karayolunun otoyola giriş kolu (D-100'den Ankara ve İstanbul'a giden kollar) 1 Eylül ve 3 Eylül tarihleri arasında 3 gün trafiğe kapatılacaktır.”

Açıklamada ayrıca sürücülerin uyarı levhalarıyla alternatif yollara yönlendirileceği ifade edildi. Sürücüler trafik işaretlerine uyulması hususunda uyarıldı.

Eğer bu hafta TEM otoyolunun çalışma yapılan istikametlerini kullanma niyetiniz varsa mümkünse erteleyin. O trafik işkencesine maruz kalmak zorunda olanlara da şimdiden geçmiş olsun.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.