Telltale'den Yeni Bir Oyun Serisi: Batman!

Nural Özel 27.06.2016

Because I'm Batman!

Birçoğunuz duymuş, belki denemiştir, Telltale'ın The Walking Dead'ini. Her sene yeni bir sezonu çıkan, seçimlerinizin hikayenin gidişatını bir hayli etkilediği, çizgi roman tarzında bir oyun serisiydi bu The Walking Dead. Dolayısıyla yapımcı firma Telltale, bu yönüyle, oyun piyasasında bir ekol oldu. Ardından çıkan oyunlarda da aynı şekilde bir tasarıma gittikleri için, zamanla ekol olmalarını sağlayan farklılıkları iyice pekişmiş oldu. Şimdi ise çok daha önemli bir projeye el atmak üzereler. Huzurlarınızda, Batman'in yeni oyun serisi!

Telltale'den Yeni Bir Oyun Serisi: Batman!

Şu ana kadar birkaç görüntü dışında, ortalıkta oyuna dair somut pek bir şey yok. Ama olsun, The Walking Dead'deki başarılarını şahsen bildiğimden ötürü, Telltale'ın bu oyunda yine benzersiz bir iş çıkaracağını düşünüyorum. E konu bir de Batman olunca, birkaç görüntü bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor! Bir adet de E3'te çekilmiş ufak bir teaser var, ona da hemen şuradan ulaşabileceğinizi belirteyim.

Telltale'den Yeni Bir Oyun Serisi: Batman!

Oyunun tam adı, "Batman: The Telltale Series " olacak. Geçtiğimiz günlerde, E3 oyun fuarında tanıtılan oyun bir hayli ilgi görmüş durumda. Dolayısı ile birileri oyunun çıkış tarihi için bir şeyler demek durumunda kaldı sanırım. Telltale yaratıcı iletişimi müdürü Job Stauffer'ın, GamesMaster adlı yabancı dergiye verdiği röportajda, oyunun ilk sezonunun tamamının (5 bölüm) en geç 2016'ın sonuna kadar çıkacağını belirtti. İlk bölümün de yaz sezonu içerisinde belirsiz bir tarihte çıkacağı belirtilmişti. Bu detaylara ve önceki Telltale oyunlarının bölümlerinin çıkış tarihleri arasında ne kadar süre farkı olduğuna dikkat edilerek şu sonuca varılabilir: Muhtemelen, her bölümün çıkışı arasında bir aylık süre farkı olacak.

Telltale'den Yeni Bir Oyun Serisi: Batman!

Ayrıca, yine Stauffer'ın Twitter'da belirttiğine göre, Batman'in ilk bölümünü yaza yetiştirebilmek için ellerinden geldiğince hızlı çalışıyorlarmış, tabii kaliteden ödün vermeden . Hikaye konusunda ise Batman'in orijinal hikayesine uyulacağı söyleniyor. Grafiklerini şahsen çok beğendiğim yeni Telltale serimizin çıkacak olduğu platformlar ise PC, PS4, Xbox One ve oyunu destekleyebilecek mobil cihazlar.

Telltale'den Yeni Bir Oyun Serisi: Batman!

Son olarak Telltale, bir yandan Batman ile uğraşırken, aynı zamanda The Walking Dead'in üçüncü, Game of Thrones'un ikinci ve henüz varlığı bir dedikodudan ibaret olan potansiyel bir Marvel serisinin ilk sezonuyla ilgileniyor. Ne diyelim, umarım bunca işin altından kalkabilirler. Güncel haberlerimiz için beklemede kalın!

Nural Özel


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.